Klíč k uspokojivému sexu? 6 minut předehry, tantra a také intimní dohra

23. 6. 2021
Foto: iStock
Klíč k uspokojivému sexu? 6 minut předehry, tantra a také intimní dohra | Foto: iStock
Po skvělém sexu s uspokojujícím vyvrcholením touží řada z nás, ne všem je však dopřán. Někdy ale stačí změnit zdánlivé maličkosti a vše může být jinak. Na čem byste měli s partnerem v posteli zapracovat, abyste docílili oboustranné spokojenosti?

6 minut

To, že k sexu obvykle patří i předehra, je všeobecně známo. Lidé ji obvykle berou jako naladění se na nadcházející milování, ovšem tomu, co přijde následně, stále přikládají hlavní význam. Nedávná studie společnosti Trojan a odborníků z Sex Information and Educational Council of Canada ukázala, že lidé, kteří si před milováním dopřávají alespoň šest minut předehry, mají mnohem vyšší šanci, že budou se sexem velmi spokojeni. Těchto šest minut se ukázalo jako kritická hranice, pod níž byste neměla zajít, pokud se v sexu nechcete zbytečně ochuzovat. „Zatímco muži ve většině případů dokážou dosáhnout orgasmu i pouhou penetrací, žen schopných vaginálního orgasmu je menšina. Dámy potřebují ke svému vyvrcholení i doteky, dráždění intimních míst a také dostatek času,“ uvádí Adam Durčák ze sexshopu Ruzovyslon.cz.

Jakou předehru radí pornoherečka? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Letní počasí vás vybízí k aktivnímu způsobu využití volného času. Jenže vy jste unavení a nemáte sílu na dlouhou cyklo vyjížďku a náročnou túru. To vůbec nevadí! Běžte jen na procházku,…