Kněžka Lilia Khousnoutdinová: Ideální rituály pro letní slunovrat

Letní slunovrat nastává ve středu 21. června 2023 ve 14:58 světového času. Sílu tohoto okamžiku můžete slavit až do svatojánské noci, která je z 23. na 24. června. Kněžka Lilia Khousnoutdinová vám na videu v úvodu článku prozradí, jaký rituál se hodí pro toto období.

K čemu využít letní slunovrat? 

Proč se nejdelší den v roce nazývá slunovratem? Slunce má v tento den největší moc, zároveň se pomalu začíná vracet, od tohoto okamžiku dny budou zase kratší a kratší, i když zpočátku to ani nezaregistrujeme. Ale dnes na to ještě nemysleme, naopak příroda se dostává do své plné síly a hojnosti. Letní slunovrat je symbolickou bránou přechodu mezi tím, co jsme zasadili, a tím, co budeme sklízet. Pokud chcete posílit své zdraví, emoce i hojnost ve svém životě nebo přivolat lásku, je tento čas tím pravým.

Jaké rituály se hodí pro slunovrat? Podívejte se na video v úvodu článku.

Pokračování 2 / 5

Jaké rituály dělat?

Během slunovratu můžeme dělat několik rituálů. Ozdobte svůj domov květinami a připravte si nádobu s vodou, kterou můžete nechat po celý den venku nabíjet energií slunce a přírody a druhý den ji vypít, posílí vaše zdraví a hojnost v životě. Večer si zapalte žlutou svíci, která vás očistí od všeho negativního a zlého.

Pokračování 3 / 5

Jaké byliny sbírat?

Byliny mají v tuto dobu silnou a ozdravující moc. Sbírá se devatero kvítí: chrpa, planá růže, kopretina, smolnička, rozchodníček, violka (maceška), mateřídouška, čekanka a zvonek. Trhané v předvečer svatojánské noci a uložené v červeném sáčku pod polštářem přivolávají sny o nastávající lásce. Tyto bylinky můžete používat rovněž jako koření, pro léčení, ale také při rituálech. Důležitý je záměr, se kterým byliny sbíráte.

O slunovratu má velkou magickou sílu, když se projdete naboso v rose. Uvědomte si přitom každou kapičku na svých nohou, vnímejte matku Zemi pod nohama, stabilitu a oporu, tlukot svého srdce jako životní sílu vášnivého ohně a s každým nádechem přijímejte výživu ze Země a s každým výdechem vysílejte vděčnost za vše, co ve svém životě máte. Za zdraví, lásku, stabilitu, oporu… za příležitosti, které jste dostala, za lidi, kteří vás milují a podporují, ale i za životní zkoušky, jež vás posouvají, za hmotné statky, které vám zabezpečují výživu, bezpečí nebo svobodu.

Pokračování 4 / 5

Využijte déšť

V tento čas má voda silnou magickou moc. Stačí si uvědomit plnost přírody, když je vodou vyživována. Vodu můžeme využít v mnoha směrech pro léčení, a to nejen o slunovratu. Můžete se v noci vykoupat v řece nebo v jezeru. Smýt všechna negativa, která na vás ulpěla, všechny bolesti, stíny, zatuhlé emoce a přijmout výživu vody. Pokud cítíte uvnitř sebe napětí, využijte letní déšť, který tolik připomíná slzy, jež jste zadržela. Vyběhněte ven, nastavte svou tvář a celé tělo kapkám i proudům vody. A začněte pouštět bolesti, které jste v sobě zadržela. Nadechněte se vůně vody a přírody. Pusťte vše, co vás tíží. Nechte smýt všechno ze sebe, uvědomte si, že matka Země vše přijme a dokáže přetransformovat. Na konci s hlubokou vděčností poděkujte.

Pokračování 5 / 5

Dopřejte si koupel

Tento rituál si ale můžete udělat i doma kdykoliv při koupeli, kdy vědomě budete ze svého těla smývat vše, co vás tíží a již neslouží. Můžete použít i peeling, kterým vše staré, co na vás ulpívá, můžete očistit z těla. S každou kapkou, která se dotýká vašeho těla, pouštějte emoce, slova, bolesti… S každým nádechem přijímejte výživu z vody, s každým výdechem pouštějte to, co vás tíží. Po koupeli je dobré se opečovat olejíčkem a dopřát si čaj a něco výživného pro tělo.

Doporučujeme

Články odjinud