Kněžka Lilia Khousnoutdinova: Jak se zbavit podzimních splínů díky rituálům

Kněžka Lilia Khousnoutdinova: Jak se zbavit podzimních splínů díky rituálům

Září, pro někoho čas nových začátků, pro jiného období podzimních splínů nebo strachů spojených s avizovanou další vlnou koronaviru. Jak pracovat se svými strachy pomocí rituálů? Poradí vám partnerka Karla Janečka, kněžka Lilia Khousnoutdinova.

Nový začátek i změna

Podzim přináší mnoho nových začátků. Vstup do školky, do školy, návraty po dovolených do zaměstnání nebo třeba nástup do nové práce. Dny se již krátí a přichází dříve tma. Čas, kdy jsme trávili nádherné teplé večery venku, nezadržitelně mizí v nedohlednu. Mnohdy s tímto přichází i pocity smutku nebo strachu. Co nám může pomoci se se změnou vyrovnat? Jak k sobě emoce pustit a zpracovat tak, aby nás nezaplavily jako povodeň?

Co to jsou rituály? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 4

S větrem o závod

Pouštění po větru může být jedním z nádherných očistných rituálů. Stoupněte si zády proti větru, abyste mohla ucítit jeho sílu, roztáhnout ruce a rozkročit nohy, dovolit si roztáhnout i pomyslná křídla a vnímat volnost a svobodu, to nic a lehkost, že můžete dělat cokoliv, co budete chtít. Nadechněte se a dovolte si pustit z těla vše, co vám neslouží, co vás zastavuje, brzdí od toho prožívat právě tuhle lehkost a svobodu. Pokud máte nějaký symbol toho, co nebo koho chcete pryč ze svého života, můžete jej vypustit právě po větru. Před tímto rituálem si můžete své omezující vzorce, myšlenky a přesvědčení sepsat, vše roztrhat na malé kousíčky a nechat odejít.

Pokračování 3 / 4

Zkuste bílou šalvěj

Můžete použít i bílou šalvěj, která pomáhá očistit sebe i prostor před negativní energií. Negativní energie se mohou vyskytovat všude kolem nás, můžeme si je také donést z míst, která jsou jimi nabitá. A právě nyní v období strachu, stresu, nemoci jsou silné. 

Bílá šalvěj je silná očistná bylina. Využívá se často při vykuřování, kdy svým kouřem dokáže očistit prostor od negativních energií, nemoci. Pokud chcete očistit sebe nebo svůj domov, stačí zapálit smotek usušených bylin a sfouknout. Nechte smotek doutnat a položte ho na nehořlavý povrch. Můžete si stoupnout nad něj a zaměřit svou pozornost na to, co z vás odchází a dělá prostor pro přijetí všeho pozitivního. Stejně tak můžete se šalvějí projít v domě/bytě všechny místnosti a vykouřit je, abyste je od všeho očistili. Domov následně pořádně vyvětrejte.

Upozornění! Bílá šalvěj je velmi silná a může vytvářet hodně bílého dýmu. Pozor, těhotné NEPOUŽÍVAT!

Pokračování 4 / 4

Vytvořte symbol

Přetransformovat svůj strach můžete i tím, že z hlíny vytvoříte symbol, který vám strach bude zosobňovat. Najděte si místo, které je vhodné pro to, abyste tento symbol na něm zakopala, a nechte matku zemi, aby jej přetransformovala v něco pozitivního tak, jak to umí právě jen ona. Uvědomte si, že strachy vás chrání před nebezpečím. A když jej budete zakopávat, tak s hlubokou vděčností, protože mohly existovat chvíle, kdy vám tento strach pomohl zachránit vás nebo situaci, ve které jste se nacházela.

Doporučujeme

Články odjinud