Kněžka Lilia Khousnoutdinova: Jaký rituál vykonat o zimním slunovratu?

19. 12. 2020
Kněžka Lilia Khousnoutdinova: Jaký rituál vykonat o zimním slunovratu?
Předvánoční čas s sebou přináší nejen shon a stres z blížících se svátků, ale také zimní slunovrat. Právě ten můžete využít k rituálu, který vás na chvíli zastaví a uklidní. Jak uctít své předky, pocítit vděčnost a užít si tradiční vánoční zvyky, vám poradí partnerka Karla Janečka, kněžka Lilia Khousnoutdinova.

Zimní slunovrat

Zimní slunovrat naši předkové brali vždy jako významný den. V letošním roce nastane 21. prosince. Začíná zima, den je nejkratší a noc nejdelší. Z té největší tmy a zimy znovu přichází světlo. Pohané se báli, že slunce se třeba jednou vrátit nemusí a oni uvíznou v temnotě. A pokud se vrátilo, znamenalo to pro ně příslib života, přežití a plodnost pro celý další rok. Proto lidé tuto noc bděli a intenzivně se modlili za to, aby slunce znovu vyšlo. Temná část symbolizuje tu nejtěžší část života, ze které je třeba vykročit ven, aby mohl vzniknout nový začátek, nová zkušenost, nový cyklus.

Co to je zimní slunovrat? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Ráno si přispěte, protože vám stejně nic neuteče. Lenošte a hraje si s dětmi. Na velké nákupy se vykašlete a vystačte si s tím, co máte doma v ledničce. Ujměte se vaření a vytvořte…

Nejčtenější články

Doporučujeme