Kněžka Lilia Khousnoutdinova: Očistný jarní rituál s vodním živlem

19. 5. 2022
Je čas jara, který se pomalu postupně začne přelévat do léta. Vnímáme sílu slunce, které přináší horko, ale i velkou potřebu vody, aby příroda zůstávala stále zelená a šťavnatá. Zastavme se a zamysleme se právě nad tím, co můžeme udělat i my proto, abychom byly šťavnaté a vyživené. Kněžka Lilia Khousnoutdinova zná rituál, jak toho dosáhnout.

Magický význam vody

Voda jako léčivý element podporuje naše zdraví, pomáhá očišťovat, vyživovat, ale provází i při rituálech pouštění. Jednou z průvodkyň živlu vody je Kupala. Je často spojována s letním slunovratem, očistou a léčením. Připomíná nám magický význam vody, který často nacházíme v bájích a pohádkách (mrtvá a živá voda) a v církvi, kdy dítě symbolicky žehnáme vodou při křtu. Tento živel má velkou hloubku, uchovává informace, pojí se s minulostí a s naším podvědomím. Když voda teče, je velmi zdravá a očistná, když stojí, začíná se naopak kazit a může být zdrojem nemocí. Dokonce i řeky jsou mnohdy považovány za bohyně. Zajímavou skutečností je, že skoro všechny říční toky nosí v češtině ženská jména.

Co to jsou rituály? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Milí Blíženci, hvězdné nebe vám přeje více než kdykoliv předtím, ale nic nepůjde úplně hladce. Sice se vám některé věci povedou na první dobrou, ale v jiných se zase zpomalíte. Nedělejte…