Kněžka Lilia Khousnoutdinova: Očistný jarní rituál s vodním živlem

19. 5. 2022
Foto: Archiv
Kněžka Lilia Khousnoutdinova: Očistný jarní rituál s vodním živlem | Foto: Archiv
Je čas jara, který se pomalu postupně začne přelévat do léta. Vnímáme sílu slunce, které přináší horko, ale i velkou potřebu vody, aby příroda zůstávala stále zelená a šťavnatá. Zastavme se a zamysleme se právě nad tím, co můžeme udělat i my proto, abychom byly šťavnaté a vyživené. Kněžka Lilia Khousnoutdinova zná rituál, jak toho dosáhnout.

Magický význam vody

Voda jako léčivý element podporuje naše zdraví, pomáhá očišťovat, vyživovat, ale provází i při rituálech pouštění. Jednou z průvodkyň živlu vody je Kupala. Je často spojována s letním slunovratem, očistou a léčením. Připomíná nám magický význam vody, který často nacházíme v bájích a pohádkách (mrtvá a živá voda) a v církvi, kdy dítě symbolicky žehnáme vodou při křtu. Tento živel má velkou hloubku, uchovává informace, pojí se s minulostí a s naším podvědomím. Když voda teče, je velmi zdravá a očistná, když stojí, začíná se naopak kazit a může být zdrojem nemocí. Dokonce i řeky jsou mnohdy považovány za bohyně. Zajímavou skutečností je, že skoro všechny říční toky nosí v češtině ženská jména.

Co to jsou rituály? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Tento týden začal přímo fantasticky a ani dnešek nebude jiný. Naučili jste se zdravé sebekritice, jste zodpovědní a vnímaví. Právě tyto vlastnosti vám na začátku měsíce scházely. Pokud se…