Kněžka Lilia Khousnoutdinova: Rituály propojení s elementem země  | Foto: Profimedia

Foto: Profimedia

Kněžka Lilia Khousnoutdinova: Rituály propojení s elementem země

Podzim je opět tu, z pole se sklízely plodiny a země je zase vidět ve své plné kráse. Když se rozhlédnete okolo sebe, začnete vnímat tu hojnost dozrávajícího ovoce a to, jak se listy začínají barvit dozlatova. Partnerka Karla Janečka kněžka Lilia Khousnoutdinova radí, jaké rituály v tomto období vykonat.

Kdo je to Mokoš?

Mokoš – bohyně země – vám pomůže stát pevně na svých nohou a cítit se hluboce zakořeněni v matce zemi. Přináší moudrost královny, která dobře vládne svému království a přijímá zasloužené plody své práce. Učí respektovat a chránit své hranice i hranice lidí kolem tebe. Naučí ctít svoje tělo jako dar a pečovat o ně s láskou. Živel země nám pomáhá existovat ve hmotě a manifestovat, zhmotňovat své sny a vize.

Co to jsou rituály podle Lilie Khousnoutdinové? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 4

Rituál domácích prací

Když se zkusíme vrátit z hlavy zpátky do těla, zpátky do rukou a vyzkoušíme znovu nějakou ženskou práci typu vyšívání nebo tvoření z hlíny, pouštíme do svého života novou kvalitu. Na ložní prádlo můžeme vyšít iniciály spolu s nějakým požehnáním. Tyto jednoduché činy pak mohou na subtilní úrovni pozitivně ovlivňovat náš rodinný život. Touto cestou do něj mohu vnášet jemnou, ale velmi mocnou magickou energii, péči a lásku. Kromě látky je totiž přímo fyzicky vetkávána také do našich životů.

Obyčejné vaření nebo uklízení takto pojaté může vnést do našeho života kouzlo. Obzvlášť na podzim, kdy intenzivně zavařujeme a zpracováváme plody naší dosavadní práce. Do všech těchto činností můžeme přidat něco navíc. Magie je totiž tím, co ovlivňuje hmotu, aniž to je možné na první pohled spatřit. Tvořte v harmonii a s láskou, tato energie pak bude ze všeho, co děláte, vyzařovat.

Pokračování 3 / 4

Nechte proudit radost

Země je pro nás stabilitou a pevnou strukturou. Když se jí dostává dostatečné péče a výživy, dává nám neskutečné dary. Díky ní si uvědomujeme HOJNOST, která přichází do našich životů. A to nejenom v oblasti stravování, ale i zdraví, finanční stability, dobré pracovní pozice, bydlení, celkového zázemí i vztahů.

A proto je nyní i ten správný čas zastavit se a položit si otázky: „Jak pečuji o své tělo, svou mysl a vztahy? Jdu za splněním svých snů a vizí? Co jsem pro to v letošním roce udělala a jaké plody mi to přineslo?“ Dovolujete si oslavit to, co se vám podařilo? V soukromém i pracovním životě? Mít radost a dostatečně ji nechat rozproudit po celém těle? Pojďte si udělat sama pro sebe nebo i pro své přátele a rodinu den, kdy budete sdílet své úspěchy a společně to oslavíte třeba piknikem na zahradě.

Pokračování 4 / 4

Rituál splétání vlasů

Jedním z rituálů spojeným s očistou a uzemněním je vyčesávání vlasů a splétání copů. Péče o vlasy je vědomým zastavením. Každý pramen je dobré pročesat, uvědomit si, co necháváte ze svého života odejít, které „zašmodrchance“ rozplétáte. Co je ukryto za uzlíky, které vám brání ve volném proudění energie a v lehkém vykročení do života?

Když vlasy rozčešete, můžete je začít splétat v copy a při každém pohybu do nich vplétat svá přání a požehnání. Tento rituál je také krásný, když jej děláte se svými blízkými, kdy si vzájemně můžete požehnat jen to nejlepší do života.

Doporučujeme

Články odjinud