Kněžka Lilia Khousnoutdinova: Velikonoční rituály stability a ochrany

Nejoblíbenějšími jarními svátky jsou Velikonoce, které jsou právě za dveřmi. Najděte si během nich dostatek času na rodinu i na vykonání velikonočních rituálů!

Symbol Ostary

Jsou Velikonoce. Většina dnešních velikonočních zvyků vychází ze starých pohanských obřadů kolem tohoto svátku: Například jedním z důležitých symbolů Ostary jsou vejce, která symbolizují nový život a potenciál. V knize Pramatka Času se píše, že vejce se na rovnodennost malovala červenou barvou (barvou života) a posvátnými symboly. Tato tradice přežívá dodnes, kdy se po celém světě na Velikonoce krásně zdobí vejce. Je to období, kdy oheň, odvaha a vášeň začínají znovu převládat po dlouhém zimním spánku. K oslavě Ostary se zapalovaly ohně, tančilo se a zpívalo v kruhu, oblékalo se do červených a zelených šatů. Byl to čas veselých oslav s přáteli, kdy se jedl čerstvý chléb a pilo červené víno jako symbol krve a života. Oslava měla uctít a přinést naplněný a radostný život.

Co to je Cesta Extáze? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Do plnění pracovních povinností se pouštíte s patřičnou elegancí. Ke všemu se cítíte opravdu dobře. Dokonce máte dojem, že byste mohly skály lámat. Máte pravdu. Vcházíte do pozitivního…