13
Fotogalerie

Kniha pod stromečkem: Tip na dvanáct nejlepších bestsellerů k Vánocům

Vánoční šílenství se pomalu, ale jistě vkrádá do obchodů a nákupních center. Pokud se mu chcete vyhnout, je nejvyšší čas začít nakupovat dárky. Proč někomu neudělat radost knihou nebo motivačním diářem? Vybrali jsme novinky a namíchali pestrý koktejl: oddechové ženské čtení, detektivka i literatura faktu.

E. L. James – Mister

Autorka oblíbené knihy Padesát odstínů šedi přichází s novinkou Mister. Londýn, 2019. Maxim Trevelyan vede bezstarostný život. Je pohledný, má konexe v aristokratických kruzích a peníze. Nikdy nemusel pracovat a zřídka spí sám. Vše se ale mění vlivem nešťastné události, po které Maxim zdědí šlechtický titul, bohatství a nemovitosti, avšak také veškerou související zodpovědnost. Na tuto roli není připraven a zdráhá se jí zhostit. Daleko větší výzvu však pro něj představuje potlačování touhy po záhadné mladé ženě, která nevlastní o mnoho víc než nebezpečnou a vtíravou minulost a teprve nedávno se přistěhovala do Anglie. Uzavřená, krásná a hudebně nadaná žena je přitažlivou hádankou, jež mění Maximův chtíč ve spalující vášeň, jakou nikdy předtím nepocítil a ani se ji neodvažuje pojmenovat. 

mister-9788026912224.280299474.1567383483.jpg

Pokračování 2 / 13

Lucie Šilhová – Beru to na sebe

Jsem hezká, ale ne Barbie, jsem chytrá, ale ne intelektuálka, jsem vtipná, ale ne za každou cenu. Takovou ženu by chtěl každý muž. Než však k této dokonalosti žena dozraje, stihnou se jí zpravidla kromě obzorů rozšířit i boky a kromě životních zkušeností prohloubit vrásky. Tak co je vlastně nejdůležitější? Přece nadhled, humor a zážitky. A o tom tahle knížka je. Potkáte se v ní s ženou bez make-upu, bez iluzí, bez krajek. Zato opravdovou a především velmi, velmi důvtipnou. O tom, co si ženy myslí, ale nikdy to neřeknou nahlas.

0046294063_beru_to_na_sebe.jpg

Pokračování 3 / 13

Fred Gratzon – Leností k úspěchu – Jak nic nedělat a přitom vše uskutečnit

Vtipná a inspirující kniha o životě, osobním růstu a lidském potenciálu. Autor – sám velmi úspěšný podnikatel – představuje lenost/nicnedělání jako jemnou vnitřní práci, která sice není vidět zvenčí, ale je systematickou péčí o rozvíjení vnitřní tvořivé inteligence, což je podstata kreativity, seberealizace a úspěchu. Kniha čtenáře nenásilnou formou přivede k myšlenkám o vlastním životě, skrytých tužbách a talentech, povolání, osobní spokojenosti a seberealizaci. Americký pohled je pro příliš vážné Evropany obzvláště cenný pro svou přirozenou schopnost dodat člověku elán a motivaci jít za svými sny.    

Lenosti k uspechu_titulka.jpg

Pokračování 4 / 13

Anna-Lou Weatherley: Manželé z Cedrové uličky

Manželé Laurie a Robert Millsovi se pokoušejí o nový začátek přestěhováním do nového domu na luxusním předměstí Londýna. Brzy se ale ukáže, že Robert nadále udržuje vztah s milenkou a manželství je definitivně v troskách. O několik měsíců později se oba mají sejít k projednání detailů rozvodu. Robert nedorazí a Laurie se probouzí druhý den promočená krví – svého manžela, který leží zavražděný ve vedlejším pokoji. Detektiv Daniel Riley rozplétá nitky tajemství brutální vraždy a na pozadí snahy o usvědčení vraha se odehrává jeho dramatický příběh. Riley si znovu a znovu odžívá ztrátu milované ženy a zároveň váhavě navazuje nové vztahy. Skutečně touží po blízkém vztahu…

Manželé z Cedrové uličky_tisková kvalita.jpg

Pokračování 5 / 13

Ian Nathan – Stephen King ve filmu

Pokud máte ve svém okolí fanouška mistra hororu Stephena Kinga, pak je tato souhrnná publikace, která komplexně mapuje veškerou filmografii vzniklou na základě Kingova díla, to pravé. Od nejstarších snímků po stále chystané, zákulisní informace i vznik knižních adaptací, které natáčení předcházely – to vše najdete v designově zpracované publikaci, která vám odhalí charakteristický rukopis jednoho z nejúspěšnějších autorů současnosti. 

Stephen_King_ve_filmu.jpg

Pokračování 6 / 13

Alexandra Kohoutová – Slova z pekla

Výběr bizarních českých slov a slovních spojení navazuje na populární instagramový účet s více než dvaceti tisíci sledujících. Vystudovaná lingvistka v nich monitoruje ten nejbizarnější jazykový paskvil, který lidé vypouštějí z úst. Jejímu hledáčku neuniknou milovníci kávy, fotbaloví fanoušci, maminky z internetových diskuzí ani manažeři z korporátů. Hlavním cílem knihy je pobavit a nastavit zrcadlo tomu, jak mluvíme. Slovní hříčky, floskule a neologismy jsou doplněné o vtipné úlovky z fotobank a originální memes. Nechybí odborná předmluva ani doplňující komentáře k různým jazykovým jevům. Jedná se opravdu o díla ďáblova, nebo jsou pekelná slova dokladem přirozeného vývoje jazyka? Pojďte si udělat vlastní názor.

Slova_z_pekla_velka_obalka_.jpg

Pokračování 7 / 13

Eva Grestenbergerová – Zlo je rodu mužského

Představte si život v dokonalém míru. Bez nemocí, válek, násilí a strachu. Vítejte na Kontinentu, v nejbezpečnějším státě v historii lidstva. Stačilo tak málo – svěřit budoucnost ženám. Nepocházelo snad strašlivé zlo minulosti právě od mužů? Na Kontinentu jsou pod přísným dohledem, sebemenší náznak agrese se v zárodku likviduje a většina žen muže ani nevídá. Zdá se, že se není čeho bát… Do chvíle, kdy rovnováhu naruší násilná smrt výstřední hlavy státu. Dystopický román o světě, kterému vládnou ženy, je prvotinou nadějné české autorky.

Zlo je rodu muzskeho_obalka.jpg

Pokračování 8 / 13

Michael Kocáb – Vabank

V létě roku 1989 založil skladatel Michael Kocáb spolu s novinářem Michalem Horáčkem iniciativu MOST, která si dala za cíl zprostředkovat jednání mezi komunistickou mocí a představiteli nezávislých opozičních sdružení. Co se zprvu mohlo zdát dílem jako troufalost a dílem jako politická naivita, se v listopadu téhož roku ukázalo býti především občanskou odvahou a prozíravostí, když k jednacímu stolu zasedl tehdejší předseda vlády Ladislav Adamec a zástupci studentů, Občanského fóra a Veřejnosti proti násilí v čele s Václavem Havlem. Kocáb popisuje všechna zásadní jednání s komunistickými vládci, s generalitou československé i sovětské armády, se sovětskou stranou včetně zástupců KGB, která vedl či se jich účastnil za iniciativu MOST nebo Občanské fórum. Průběh sametové revoluce popisuje na pozadí připravované akce Zásah, kterou se armádní složky ve spolupráci s StB snažily zabránit demokratizačním změnám silou.

847_big.jpg

Pokračování 9 / 13

Tom Shone – Tarantino – retrospektiva

Veleúspěšná retrospektiva celosvětově oblíbeného režiséra vychází téměř po roce v novém zpracování aktualizovaném o poslední Tarantinův film Tenkrát v Hollywoodu. Dočtěte se krok po kroku, jak začínala režisérova kariéra, jak filmy vznikaly a čím si jeho tvorba získala miliony diváků po celém světě. Každý jeden snímek najdete dopodrobna rozebraný na několika stránkách a společně s fotografickým materiálem si ze čtení odnesete zážitek, na který se nezapomíná! 

Tarantino_rozsirenevyd..jpg

Pokračování 10 / 13

Natálie Kocábová – Nepatrně smutná žena

Přes dva roky přispívala spisovatelka a hudebnice Natálie Kocábová sloupky do magazínu Elle, na jehož stránky vstupovala její postava i sama autorka v nezáviděníhodné situaci – ve chvíli, kdy se bortí zažité jistoty, kdy sny a plány spřádané od puberty berou bolestivě za své a člověk si je ani nemůže odtrpět, odžít, protože už má zodpovědnost za druhé. A ti ho potřebují. Láska, život, rozvod. Co přichází pak? Noví lidé, nové příběhy, spousta konců rychlých stejně jako začátky, nová předsevzetí a nové deprese a mezi tím vším zmatkem nepatrný smutek, bez kterého by nemohla být žádná naděje.

l665411.jpg

Pokračování 11 / 13

Dana Huňátová – Sametová diplomacie

Dana Huňátová působila od 11. 12. 1989 coby vedoucí kabinetu nově jmenovaného ministra zahraničí Jiřího Dienstbiera. Na základě vlastních deníkových zápisů popisuje podrobně zákulisí vzniku čs. zahraniční politiky a vzpomíná, jaké renomé tehdy naše země ve světě měla. Zmiňuje nejen úspěchy, ale i směry, které nakonec neuspěly. Odkrývá kořeny politických rozporů, např. mezi ministry Dienstbierem a Václavem Klausem. Závěrečné slovo je z pera Madeleine Albright, s kterou se autorka knihy osobně znala.

sametova-diplomacie-9788074739101.280299474.1573783030.jpg

Pokračování 12 / 13

Aňa a Lela Geislerovy: P. S. Diář 2020

Rok začíná pro každého v jinou dobu. Pro někoho začíná školou, pro někoho narozeninami a pro někoho v momentě, kdy otevře nový diář a napíše do něj své jméno. I vy můžete odstartovat nový rok s diářem s citáty Ani Geislerové a neodmyslitelnými ilustracemi její sestry Lely Geislerové. Nechybí ani praktická gumička, místo pro poznámky a již tradiční barevná ořízka. Chybělo vám pokračování P. S.? Tak teď s ním můžete strávit celý rok 2020.

P.S. Diar 2020.jpg

Jak správně zabalit dárek? Podívejte se na video:

Pokračování 13 / 13

Tip pro teenagery: Lvářka od Terezy Janišové

Tajuplná Malá Strana se svými křivolakými uličkami a zákoutími dnes a před 450 lety v době Rudolfa II., kdy Praha byla sídlem císaře a zároveň místem, kde žili věhlasní učenci své doby. Tyto doby se potkávají v románu Lvářka díky dvěma postavám architektu Josefovi a bylinkářce Vavřínce. Oba žijí ve stověžatém městě, každý v jiném století, přesto se jedné noci setkají na pražském vrchu Petříně. Při správné konstelaci dá se totiž skrz oheň cestovat labyrintem času… V příběhu Josefa a Vavřínky se setkáme se střípky tajemných pražských legend i některými známými postavami našich dějin, které jsou však představeny v o něco méně známém světle. Pokud hledáte knížku pod stromeček pro teenagera, pak zkuste třeba LvářkuTerezy Janišové.

Lvarka obalka.jpg

Doporučujeme

Články odjinud