Kniha pro teenagery k Vánocům: Zkuste historický fantasy román Lvářka Terezy Janišové

10. 12. 2019
Záhady, prolínání příběhů ze současnosti s dobrodružstvím v minulosti plus svět fantasy je osvědčeným koktejlem, který milují v poslední době malí i velcí čtenáři. Sáhla po něm i česká autorka Tereza Janišová v románu Lvářka, která má na svém kontě už úspěšnou čarodějnou trilogii Erilian.

Doba Rudolfa II. 

Tajuplná Malá Strana se svými křivolakými uličkami a zákoutími dnes a před 450 lety v době Rudolfa II., kdy Praha byla sídlem císaře a zároveň místem, kde žili věhlasní učenci své doby. Tyto doby se potkávají v románu Lvářka díky dvěma postavám architektu Josefovi a bylinkářce Vavřínce. Oba žijí ve stověžatém městě, každý v jiném století, přesto se jedné noci setkají na pražském vrchu Petříně. Při správné konstelaci dá se totiž skrz oheň cestovat labyrintem času… V příběhu Josefa a Vavřínky se setkáme se střípky tajemných pražských legend i některými známými postavami našich dějin, které jsou však představeny v o něco méně známém světle.

Psaní jako terapie

Pokud hledáte knížku pod stromeček pro teenagera, pak sáhněte právě po Lvářce Terezy Janišové. Nejenže se čtenář ponoří do dobrodružného příběhu, ale navíc se jen tak mimochodem dozví řadu zajímavých i užitečných informací o Malé Straně a rudolfínské době. Architektka Tereza Janišová začala psát, aby se tak odreagovala při studiu architektury.

Svou profesi nezapře, knihy staví, jak prozradila v pořadu Všechnopárty u Karla Šípa, jako domy, jednotlivé kapitoly mají logickou strukturu a dokonale  na sebe navazují. Autorka navíc reálie Malé Strany zná dokonale, protože zde sama vyrůstala. „V příběhu se do značné míry odráží můj život na Hradčanech, práce v oboru architektury, zájem o pražské legendy a láska ke zvířatům,“ říká ke knižní novince její autorka Tereza Janišová.

                                       

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Komunikace s nadřízeným je snadná a dobře si spolu rozumíte. Přicházíte s novými nápady, ale nikomu je nenutíte. Díky tomu se prosadíte a respekt si získáte nejen u kolegů. Doma více…