Knižní "porno" má filmovou podobu! 13 zajímavostí o filmu Padesát odstínů šedi

10. 2. 2015
Herec Jamie Dornan je podle britského magazínu Glamour nejvíce sexy mužem současnosti! Hlavní hvězda dlouho očekávaného filmu Padesát odstínů šedi, který se v českých kinech objeví už za pár dní - 12. února - a v němž v němž hraje sexem posedlého milionáře Christiana Greye, v anketě o nejvíce sexy muže porazil seriálového Sherlocka Holmese (Benedicta Cumberbatche) i hvězdu filmů Thor, Toma Hiddlestonea!

Každá žena si svého pana "Božského" představuje jinak a proto bylo zpočátku mnoho fanynek knižní předlohy zklamáno výběrem právě herce Jamieho Dornana. Podle prvních ohlasů fanoušků. kteří již film viděli ale Jamie nezklamal a své role se zhostil skvěle! Okouzlí i vás na první pohled odtažitý businessman s chladným pohledem?

"Pokud si někdo myslí, že se herci při sexuálních scénách doopravdy vzruší, tak se dost plete. Při natáčení kolem vás stojí zástupy chlupatých chlapů, všude visí kabely, svítí reflektory, je vedro. Není to sexy, pokud vás tedy nevzrušuje, že je v místnosti 15 dalších lidí, kteří na vás zírají," svěřil se Jamie k tématu, jak moc "sexy" jsou ve skutečnosti při natáčení erotické scény.

Když autorka E. L. James v roce 2012 vypustila do světa knihu 50 odstínů šedi, díky které má vyděláno do konce života, byla to senzace. Prodaly se desítky milionů výtisků po celém světě a díky velké mediální masáži i zájmu čtenářek vznikl kult. Bestseller takového formátu samozřejmě nemohl uniknout filmovým tvůrcům, a proto, tři roky poté, do kin vstupuje napjatě očekávaná premiéra...

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

====50 odstínů šedi - 13 zajímavostí====!

 1. Ve filmu se v roli Anniny mladší sestry objeví i zpěvačka Rita Ora.
 1. Nabídku režírovat tento film dostala i Angelina Jolie, ale odmítla ji.
 1. Herci se museli naučit své role a zpracovat si scénář pro svou postavu během pouhých pěti dní před natáčením!
 1. Autorka knihy E. L. James (vlastním jménem Erika Leonard) přiznala, že začala psát první knihu 50 odstínů šedi v době, kdy na ni přišla krize středního věku.
 1. V roce 2012 se kniha 50 odstínů šedi E. L. James stala nejprodávanější knihou roku.
 1. Než se Erika Leonard dala na psaní knih, byla známou úspěšnou televizní producentkou.
 1. Role Christiana Greye byla nabídnuta herci Ryanu Goslingovi, ten ji ale odmítl s tím, že mu nepřipadá zajímavá.
 1. Během natáčení se Jamie musel naučit nové chůzi a držení těla a proto denně trénoval chozením po špičkách.
 1. Do hlavní role (Anastasie Steele) chtěli producenti obsadit původně například Katie Holmes, Elizabeth Olsen, nebo Imogen Poots. Vyhrála dosud téměř neznámá herečka Dakota Johnson, dcera herce Dona Johnsona a herečky Melanie Griffith.
 1. Herec Jamie Dornan býval kdysi modelem pro značky Calvin Klein, Armani i Dior.
 1. Ana i Christian Grey jsou na Twitteru. Najdete je pod @ChristianTGrey a @AnaRSteele.
 1. Jednou z největších fanynek trilogie je i moderátorka Oprah Winfrey.
 1. Kniha byla dosud přeložena do více než padesáti různých jazyků.

---

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Bavit byste se měli především o úplňku, ale vychází na všední den, proto začněte s malou party již dnes. Uspořádejte grilování pro kamarády a užijte si neděli jako nikdy. Jestliže žijete v…