Knižní tipy (nejen) na dovolenou

6. 8. 2013
Přemýšlíte, jakou hezkou knížku si zabalit s sebou do kufru? Nebo jen chcete relaxovat a něco zajímavého si přečíst? Máme pro vás několik letních tipů...

Vyhnaní z ráje

Pohádku o tom, jak chudá holka ke štěstí přišla, znáte od dětství. Nejdříve Popelka, pak přišla Julia Roberts jako Pretty Woman a naposledy Anastasia Steelová, která rozezná Padesát odstínů šedi. Ale žádná česká holka mezi nimi není. Tedy spíš dosud nebyla. V právě vydávaném debutu Jitky Volfové Smlouva s Adamem takovou hrdinku najdete – Evu, která, jak název napovídá, potká svého Adama.

Klepněte pro větší obrázek

Adam je jako pohádkový princ – přitažlivý, mladý a bohatý. Eva je také mladá a okouzlující, ale chybí jí sebevědomí. Jako učitelka na základní škole, která stále bydlí s matkou, nemá Adamovi co nabídnout. Ovšem stačí pár krátkých setkání a nesmělá Eva Adamovi podléhá. Musí ovšem přistoupit na dohodu – Adam pro ni udělá cokoliv, co jí na očích uvidí, ale za dveřmi ložnice nebude mít Eva žádná práva a nesmí odmítnout žádný z Adamových návrhů. Ta nakonec souhlasí, postupně překonává počáteční rozpaky a nechává průchod svým erotickým fantaziím…

Představte si sama sebe na Evině místě. Máte okouzlujícího partnera, který vás ani na chvíli nezanedbává, zahrnuje vás luxusem a neustále vám dokazuje, jak moc ho vzrušujete. Možná že i trochu žárlí na ostatní muže, kteří se kolem vás motají. Ale co kdyby začal žárlit trochu víc? Tak, že by se přestal úplně ovládat. Adama jeho vášně postupně stahují do hlubin a je na Evě, jestli se nechá stáhnout s ním.

Popelku si nakonec princ odvedl do svého zámku, ale v biblickém příběhu byli Eva a Adam z ráje vyhnáni. Jaký osud budou mít naši hrdinové? Zůstanou spolu v nádherném Adamově zámku nebo se mezi ně vetře nějaký had pokušitel? Nenechte si uniknout strhující román Smlouva s Adamem s příměsí smyslných fantazií a nečekaných zvratů.

Zaujal vás tento titul? Objednat si ho můžete zde.

Klepněte pro větší obrázek

Má cesta zpátky do života, Schwarzenbergová Therese

Manželka ministra zahraničních věcí a lékařka Therese Schwarzenbergová utrpěla úraz na lyžích, po němž jí lékaři předpovídali doživotní celkové ochrnutí nebo dokonce smrt. Díky silné vůli a odhodlání se jí už po dvou letech podařilo se znovu "postavit na nohy". Autorka ve své výpovědi odhaluje i pocity zklamání, deprese či agresivní nálady, jež na své pouti do normálního života musela překonávat. Její výpověď osloví nejen podobně postižené, ale má co říci i čtenářům ve vážné životní krizi, členům jejich rodin i lékařské veřejnosti. Příběh Therese Schwarzenbergové je mimořádně inspirující, vypovídá o nezdolné lidské vůli a vytrvalosti, která dokáže zvrátit nepřízeň osudu.

Zaujal vás tento titul? Objednat si ho můžete zde.

Klepněte pro větší obrázek

Zajatec Londýna

Autor vypráví na základě své vlastní zkušenosti Francouze přesídleného do Londýna (žije tam již šest let). S laskavým humorem líčí každodenní situace, do nichž se dostává jako Francouz, který se narodil na slunném jihu Francie a neumí skoro ani slovo anglicky, popisuje všelijaké anglické nešvary a zvláštnosti, s nimiž se běžný turista v Anglii nesetká. Je to nanejvýš vtipné, odpočinkové čtení s přesnými portréty a postřehy a velmi přínosné pro každého, kdo byl v Londýně nebo se do něj chystá.

Zaujal vás tento titul? Objednat si ho můžete zde.

Klepněte pro větší obrázek

Zbožňuju New York!

Chick lit je novým literárním žánrem, který by se dal charakterizovat jako „ženy píšící pro ženy“. Nenechte se zmást, tohle není červená knihovna ani porno pro matky. Hrdinky těchto románů řeší problémy, které zná každá z nás – vztahy, kariéra, rodina – většinou všechny najednou, ale nechybí jim styl ani nadhled. Pravda, některé z nich mají vysněnou práci v módním časopise či jiném šik oboru, ale která z nás by se aspoň na chvíli nechtěla ocitnout na jejich místě? Takže si, milé dámy, dejte aspoň na chvíli nohy na stůl, uvařte si skvělou kávu, nalijte dvojku červeného a začtěte se. Nudit se rozhodně nebudete!

Čestnými zástupkyněmi hrdinek chick-lit jsou Bridget Jonesová, která si píše deník, a Carrie Bradshaw, kterou nevyvede z míry ani Sex ve městě. A nyní se seznamte s hrdinkou knihy Isabelle Lafléche J’adore New York – úspěšnou francouzskou právničkou Catherine Lambertovou, jež se na své cestě za kariérou ocitá v New Yorku. Jenže ona není jen skvělá právnička, ale také žena s velkým citem pro módu a vášní pro nákupy. Náročná práce v právnické firmě a intriky mezi kolegy jsou vyváženy luxusními obchody, večírky a zajímavými muži. Přiznejte si, že vás to trochu láká…

V mnoha ženských románech jsou postavy trochu zjednodušené a leckterá čtenářka může mít potíže se s nimi ztotožnit. Ne tak s hrdiny J’adore New York – Catherine, jejím asistentem Rikashem a ostatními. I když jsou to lidé, kteří vysoké částky na svých účtech zase rychle utrácejí za luxusní kousky, zase tak moc se od nás, čtenářek (a čtenářů), neliší. Občas jsou nejistí, některých věcí později litují, ale vlastně se neustále snaží jen uspět a prosadit se. Ale i když se jim občas nedaří, zachovávají si nadhled a humor. Proto se s nimi budete především dobře bavit.

Zaujal vás tento titul? Od konce září si jej můžete objednat v knižním e-shopu www.kniha.cz

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Ode dneška nad vámi drží ochrannou ruchu Venuše, a proto počítejte s pracovním úspěchem i milostným souzněním. Tento týden je plný příjemných překvapení a vy si je opravdu užíváte. Jen…