Upečte si nejlepší koblihy na světě: Zkuste recept na masopustní či s tvarohem

21. 2. 2020
K masopustu neodmyslitelně patří koblihy. Domácí! Alespoň jednou za rok si je dopřejte. Tady jsou recepty na klasické koblihy s marmeládou, koblihy s tvarohem, s jablky i staročeské hnětýnky.

Masopustní koblihy

Kdo by neměl rád ty kulaté bochánky plné zavařeniny, které se na nás smějí každé ráno v obchodě? Koblihy jsou samozřejmě nejlepší po ránu, ale hodí se skvěle i jako odpolední dezert ke kávě. I když jsou velmi kalorické, jednou za čas naši štíhlou linii nezničí. Proč si je nedopřát zrovna o masopustu. A místo kupované marmelády si dopřejte domácí. Díky ní dostanete svoje masopustní koblihy ještě o level dál. Recept na masopustní koblihy najdete zde.

Rumové koblihy

Nebojte se, že byste se z těchto koblih opili, na celé těsto přijde jen lžička rumu. Opět využijte domácí marmeládu, pokud jste v létě nezavařovali, sáhněte po kvalitní marmeládě, která fakt obsahuje ovoce. Recept na rumové koblihy najdete zde.

Tvarohové koblihy

Pokud je pro vás představa koblihy s marmeládou moc fádní, vyměňte ji za tvaroh. To, jak moc ho osladíte, záleží čistě na vás, můžete do něj přidat i citronovou šťávu. Tvaroh použijte balený v alobalu, v tomto případě je lepší než ten ve vaničce. Recept na tvarohové koblihy najdete zde.

Jablkové koblihy se skořicí

Skvělá a nádherně podzimní vůně a chuť. Spojení jablek a skořice udělá z nadýchaných koblih mistrovské dílo. Nezapomeňte posypat cukrem. Kdo chcete více skořicové chuti, posypte místo krystalu skořicovým cukrem.

Recept na koblihy s jablky najdete zde.

Staročeské hnětýnky

Hnětýnky sice nejsou úplně koblihy, ale pokud si chcete pochutnat na něčem sladkém, ale ne úplně přeslazeném a s náplní, jsou hnětýnky to pravé. Co hospodyňka, to jiný recept, což platí i u koblih, ale rozhodně se do jejich receptu pusťte třeba hned o víkendu. Recept na staročeské hnětýnky najdete zde.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Od nového vztahu si mnohé slibujete, a proto splníte své lásce, co jí na očích uvidíte. Jen si dávejte pozor na to, ať to nepřeženete. Nakonec by vám zbyly oči pro pláč. Románek je čerstvý…

Nejčtenější články

Doporučujeme