K masopustu neodmyslitelně patří koblihy. Domácí! Alespoň jednou za rok si je dopřejte. Tady jsou recepty na klasické koblihy s marmeládou, koblihy s tvarohem, s jablky i staročeské hnětýnky.
Masopustní koblihy
Kdo by neměl rád ty kulaté bochánky plné zavařeniny, které se na nás smějí každé ráno v obchodě? Koblihy jsou samozřejmě nejlepší po ránu, ale hodí se skvěle i jako odpolední dezert ke kávě. I když jsou velmi kalorické, jednou začas naši štíhlou linii nezničí. Proč si je nedopřát zrovna o masopustu. A místo kupované marmelády si dopřejte domácí. Díky ní dostanete svoje masopustní koblihy ještě o level dál. Recept na masopustní koblihy najdete zde.
Tomáš Babinec
20. února 2015
Rumové koblihy
Nebojte se, že byste se z těchto koblih opili, na celé těsto přijde jen lžička rumu. Opět využijte domácí marmeládu, pokud jste v létě nezavařovali, sáhněte po kvalitní marmeládě, která vážně obsahuje ovoce. Recept na rumové koblihy najdete zde.
Tvarohové koblihy
Pokud je pro vás představa koblihy s marmeládou moc fádní, vyměňte ji za tvaroh. To, jak moc ho osladíte, záleží čistě na vás, můžete do něj přidat i citronovou šťávu. Tvaroh použijte balený v alobalu, v tomto případě je lepší než ten ve vaničce. Recept na tvarohové koblihy najdete zde.
Jablkové koblihy se skořicí
Skvělá a nádherně podzimní vůně a chuť. Spojení jablek a skořice udělá z nadýchaných koblih mistrovské dílo. Nezapomeňte posypat cukrem. Kdo chce více skořicové chuti, posype je místo krystalu skořicovým cukrem.
Recept na koblihy s jablky najdete zde.
Staročeské hnětýnky
Hnětýnky sice nejsou úplně koblihy, ale pokud si chcete pochutnat na něčem sladkém, ale ne úplně přeslazeném a s náplní, jsou hnětýnky to pravé. Co hospodyňka, to jiný recept, což platí i u koblih, ale rozhodně se do jejich receptu pusťte třeba hned o víkendu. Recept na staročeské hnětýnky najdete zde.