Kočky rozveselují děti a starší osoby

24. 10. 2006
Kočky rozveselují děti a starší osoby
Nový překvapující vědecký výzkum představený dnes v Glasgow na 10. Mezinárodní konferenci o vztahu člověka a zvířete dokazuje, že kočky zlepšují psychickou a fyzickou pohodu svých majitelů.

Studie provedena na 500 majitelích koček ve stáří nad 55 let provedená Cats Protection odhalila2: 82% osob zjistilo, že jim kočka pomohla překonat pocity stresu 62% dotázaných tvrdilo, že jim kočka pomohla překonat pocity osamění 75% dotázaných někdy raději sdílelo své pocity se svou kočkou než se svým partnerem nebo přítelem.

Tentýž průzkum se zaměřil také na 100 mladých majitelů koček ve věku pod 13 let: 80% řeklo, že jim kočka pomohla vycházet lépe se svou rodinou a přáteli 81% sdělilo, že by si raději povídali o svých pocitech se svou kočkou, než s maminkou, tatínkem nebo kamarádem 87% dětí považuje svou kočku za „blízkého přítele“.

Jiná studie se zaměřila na 100 osob ve věku 20 – 40 let a potvrdila, že tolerance ke kočkám může přesáhnout toleranci vůči lidským vztahům: Téměř polovina respondentů spalo lépe se svou kočkou v posteli než se svým partnerem! 60% uvedlo, že by tolerovali zápach z tlamy své kočky, ale ne svého partnera 55% by tolerovalo, kdyby jejich kočka přes noc přetahovala na sebe přikrývky, ale netolerovali by to u partnera.

Emma Osborne z Cats Protection komentovala studie takto: “Tyto výzkumy znovu potvrzují stávající výzkum, a to, že domácí zvířata dodávají zvláštní pocit podpory, který je nezávislý na pocitech podpory vycházejících z lidských vztahů a který je doplňuje. V některých případech jsme zjistili, že vztahy se zvířaty mohou být prospěšnější než lidské vztahy.“

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Adrenalin do konce měsíce zavrhněte a věnujte se pohodovým věcem, jako jsou procházky a jóga. Uvidíte, že si u nich pročistíte hlavu a naberete nový dech. O fyzickou energii nemáte nouzi,…