Kodet chystá výstavu k jubileu

10. 4. 2008
Kodet chystá výstavu k jubileu
Akademický malíř a šoumen Kristián Kodet oslaví letos šedesátiny. "Ani mi to nepřipomínejte, i když pro chlapa to není žádný věk," řekl po krátkém zamyšlení Korzu umělec, který nežije jen současností, ale myslí i na budoucnost. Dokonce si pořídil nedaleko fary na Táborsku hrob. Prý proto, že je tam klid, kolem nerachotí auta a tramvaje a prostě je tam nádherně.

Na poslední věci člověka však má ještě hodně času. V současné době připravuje výstavu svých obrazů, která proběhne v pražském Klementinu.

"Vernisáž bude 17. července, přesně na den mého narození," prozradil Korzu Kodet. Radost z připravované výstavy mu ale kalí nepříjemná skutečnost. Oslovil přátele, kteří vlastní jeho obrazy, aby mu je na přehlídku zapůjčili, ovšem narazil. "Většina se kroutí a nemá moc velkou chuť mi vyhovět. A musím přiznat, že se jim moc nedivím," říká Kodet. Mají prý obavy, že by je někdo mohl ukrást a náhrada by byla jen zlomkem původní umělecké hodnoty.

Obrazy Kristiána Kodeta zdobí výstavní síně i soukromé sbírky po celém světě a jako významný malíř má i další problém, a to, že jsou jeho obrazy napodobovány a existuje řada falzifikátů.

"S tím nic nenadělám," rezignovaně říká malíř, ale záhy se mu čelo rozjasní a dodává, že se přes všechny problémy na výstavu doslova třese a tvrdě maká, protože byl chtěl návštěvníkům představit i pár úplně nových děl.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Podle planet by vás dnes neměla potkat žádná větší nepříjemnost. Jestli vám to připadá málo, tak se rouháte, protože Merkur s Jupiterem dělají, co mohou, aby vás zbavili smůly, která by se…

Nejčtenější články

Články odjinud