Kolagen dokáže s vaší krásou zázraky: Co to je a kde ho získáte?

16. 3. 2020
Kolagen dokáže s vaší krásou zázraky: Co to je a kde ho získáte?
Slovo kolagen vám jistě není cizí. Ve spojení s krásou se tento pojem používá poměrně často, takže pokud si na svém vzhledu zakládáte, setkáváte se s ním pravděpodobně v podstatě denně. Pojďme si tedy zopakovat, co to kolagen je, jak se tvoří a jak ho tělu dodat!

Co to je kolagen?

Nejenže je kolagen v našem těle důležitou stavební bílkovinou, ale skvěle se pro něj hodí i přezdívka "elixír krásy". Právě on je totiž zodpovědný za mladistvý vzhled. Pokud ho máme v těle dostatek, zpevňuje a udržuje naše klouby a svaly, dále pokožku, vlasy i nehty.

O tvorbu kolagenu se starají vazivové buňky zvané fibroblasty. S přibývajícím věkem jejich počet však ubývá a schopnost kolagen vytvářet se postupně snižuje. Výsledkem pak je, že kůže ztrácí na elasticitě, pokožka ochabuje, je suchá, tvoří se vrásky. Prvních známek stárnutí si většinou všímáme kolem třicítky.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Začátkem měsíce vám to skvěle pálí a sršíte skvělými nápady. Kolegové s vámi chtějí spolupracovat, protože jste pohotoví a máte nadhled. Počítejte však s tím, že vše nepůjde tak hladce.…