Kolik je zdravé zhubnout za měsíc a přitom si udržet váhu bez jojo efektu?

5. 11. 2020
Kolik je zdravé zhubnout za měsíc a přitom si udržet váhu bez jojo efektu?
Když začínáte držet nějakou dietu, velmi často si v hlavě začnete počítat, kolik byste asi tak mohli zhubnout za měsíc. O tom ovšem nerozhoduje pouze to, co budete jíst, ale taky to, kolik jste ochotni začlenit do svého života pohybu. Samozřejmě i to, zda dokážete efektivně zvládat stres, který velmi často ovlivňuje negativně naši hmotnost. Kolik je tedy reálné a bezpečné zhubnout?

Šok nefunguje

Hubnutí není snadné, často je to pokus a omyl, než přijdete na to, jaký druh stravovacího a cvičebního plánu vám vyhovuje nejlíp. A i když na to přijdete, možná zjistíte, že vaše tělo nereaguje na všechny změny, které jste udělali. Je to proto, že proces hubnutí může záviset na spoustě dalších faktorů, než je jen příjem kalorií a pohyb, záleží i na rychlosti metabolismu a počáteční hmotnosti. Nejdůležitější je ale hubnout zdravě. Jedině tak si udržíte to, co jste zhubli. Nefungují žádné nárazové diety ani nárazové cvičení. Kolik tedy můžete zhubnout za krátkou dobu (například za měsíc) a mít jistotu, že to děláte zdravě?

TIP NA VIDEO: Podívejte se na rady výživového poradce o jojo efektu.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Jeden člen rodiny je k vám nespravedlivý a je docela dost možné, že vám jen závidí. Nemusíte být smutné, protože stojí příbuzní na vaší straně a rozhodně se vás zastanou. Nedělejte si z…