KOLIK STOJÍ V ČECHÁCH NEVĚRA? Spočítali jsme to!

23. 10. 2015
KOLIK STOJÍ V ČECHÁCH NEVĚRA?  Spočítali jsme to!
Výzkumy ukazují, že po přílišné zadluženosti a špatném hospodaření je nevěra třetím největším finančním ohrožením domácnosti. Zahýbá každý třetí a po padesátce každý druhý Čech. Na kolik vás milostné avantýry ročně vyjdou?

Ačkoli je většina záletných Čechů a Češek spíše „škrtů“, i tak je ročně utajovaný partner stojí minimálně kolem 20 000 Kč, což už vydá na příjemnou rodinnou dovolenou. Pokud je záletník k milence či milenci štědřejší, mohou se měsíční výdaje vyšplhat až na úroveň rodinných nákladů na potraviny nebo bydlení. To už dokáže udělat v rodinném rozpočtu velkou díru.„Ve chvíli, kdy začne jeden z partnerů ukrajovat z rodinného rozpočtu pro milenku či milence, je finanční rovnováha domácnosti ohrožena,“ varuje Martina Slavíková, tisková mluvčí Ery.

Nejvíce Češi utrácejí za smsky, telefonáty, dárky a schůzky. Výzkum také ukázal, že ne všichni jsou ke svým utajovaným polovičkám štědří. Téměř polovina lidí totiž svým milencům žádné dárky nekupuje a z obavy z prozrazení se s nimi ani neukazuje na veřejných místech.

Záletníci si také nejčastěji hledají nezadané milence a tajná dostaveníčka se nejčastěji odehrávají v jejich bytě, čímž výrazně ušetří. Zhruba sedmina využívá k tajným schůzkám byty přátel nebo chalupy.

Pikantní je, že 13% lidí provozuje svoje milostné hrátky na veřejnosti. Podobné procento pak vyhledává penziony a hotely, což je stojí nejčastěji od 500 Kč do 2000 Kč za schůzku. Většinou si hledáme tajnou lásku v místě bydliště, ale pětina za ní dojíždí, což je s každou schůzkou stojí kolem 300 Kč.

Jak vypadá nevěra po česku?

Až polovina lidí, kteří žijí v partnerském svazku má zkušenosti s nevěrou. V manželství se pak počet snižuje, přičemž stále podvádí každý třetí. Třetina záletných se schází s tajnou polovičkou několikrát do týdne. Ti zkušenější, kterých je zhruba polovina, si dávají větší pozor a vystačí si s dostaveníčkem jen několikrát do měsíce, aby nebudili pozornost doma.

Hlavně tajně! ¨

Jak ukazuje průzkum Poštovní spořitelny, Češi si dávají velký pozor, aby nevěra nepraskla. Nejčastěji za své zálety platí v hotovosti, aby se jejich schůzky nedaly vystopovat pomocí výpisů z účtu. Speciální účet “milenka“ má dokonce 7% lidí a někteří si svoje zálety zahrnují do firemních výdajů. Zajímavé a legrační je, že pokud muži kupují přítelkyni např. květinu a platí kartou, koupí stejnou i manželce.

Kam ty peníze mizí?

Uhlídat nevěrného partnera není snadné ani po finanční stránce. Vcelku lehce to lze, pokud máte společný účet. Náklady na rodinu se platí ze společných peněz a na koníčky může každý utratit pouze vyhrazenou částku. Oba partneři mají přístup k výpisům a neplánovaný větší výběr by měl být odsouhlasen oběma partnery. Bohužel, pokud hlavním koníčkem partnera je milenka, neuhlídáme ho ani tak.

Připravila: Tereza Potocká

Dáma.cz je na facebooku. Přidejte se k nám!

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Neškodí, když se člověk občas stáhne do ústraní. Ani vy byste nyní neměli vystrkovat nos víc, než je třeba. Udělejte si čas na pořádnou rekapitulaci osobního nebo profesního života. Jestli…

Nejčtenější články