Koloběžka je při hubnutí efektivnější než kolo či běh. Vyzkoušejte ji!

21. 3. 2021
Koloběžka je při hubnutí efektivnější než kolo či běh. Vyzkoušejte ji!
Jen málokoho by napadlo, že jízda na koloběžce může být účinným sportem při hubnutí. Přitom zapojujete mnohem víc svalových skupin než třeba při jízdě na kole, a tak přebytečná kila mizí.

Není jen pro děti

Pokud si myslíte, že koloběžka je jen zábava pro děti a ježdění na ní je akorát ztráta času, pak odhoďte předsudky a jděte ji vyzkoušet. Získáte nejen účinný prostředek v boji s nadbytečnými kilogramy, ale také dopravní prostředek, s jehož pomocí se můžete rychle pohybovat po městě.

Jízda na koloběžce je jednoduchá, poradí si s ní již tříleté dítě. Ani dospělý se tak nemusí bát, že by ji nezvládl. Jste nízko nad zemí, často s ní v kontaktu, můžete tedy snadno seskočit a zastavit. Vyhnete se tak nečekané překážce i pružně zareagujete na vzniklou dopravní situaci. Nepotřebujete speciální vybavení, jezdit se dá i v džínách a obyčejných teniskách. Pro děti do 18 let je povinná ochranná helma, ale její používání by mělo být samozřejmé i pro dospělé.

TIP NA VIDEO: Jakou helmu vybrat na koloběžku?

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Zaostřete na činnosti, které jsou vám blízké. Potřebujete se soustředit na věci, v nichž vynikáte. Úspěch posílí vaše sebevědomí a konečně za sebou uvidíte jasný výsledek. Otevřete své…