Kolumbijský rekordman: Osmiměsíční kojenec váží téměř 20 kilo!

21. 3. 2014
Každá maminka chce, aby její děťátko bylo v něčem NEJ. Osmiměsíční Santiago Fandoza se v necelých devíti měsících dopracoval na váhu, s níž ostatní děti chodí na základní školu. V tomto útlém věku váží stěží uvěřitelných 19,7 kilogramu!

Komplikovaný start do života

Jeho maminka k tomu dodává: „Zakulacovat se začal ve dvou měsících. A protože se narodil dříve, než měl, dávala jsem mu jíst, kdykoliv si řekl. Vždycky ho to uklidnilo a byl spokojený. Jenomže pak se začal zvětšovat tak, že mi bylo jasné, že to už není normální,“ vzpomíná jeho maminka Eunice. Jeho extrémní váha s sebou nese i spoustu obtíží, kterou maminky jiných miminek neznají. Santiago například musí mít již nyní plenky, určené mnohem starším dětem.

Tlustá srdíčka – spása nejen pro Santiaga

Když si Eunice už nevěděla rady, zkontaktovala nadaci „Tlustá srdíčka“ (v originále Gorditos de Corazon) a oni zasáhli tak rychle, jak to jen šlo. Převezli Santiaga do nemocnice, kde ho podrobili řadě vyšetření. Jeho váha mu může způsobit řadu komplikací, které většinou potkávají až dospělé – infarkt, diabetes, problémy s klouby. Nyní budou lékaři usilovně snižovat jeho nadváhu, než začnou se sérií nezbytných operací.

Tato nadace pomáhá obézním dětem vrátit se do normálního života. Santiago je jejich rekordním pacientem – je jednoznačně nejmladším pacientem.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Kající se maminka

Eunice si je zatraceně dobře vědoma toho, že za synovu obezitu může hlavně ona. I proto svatosvatě slibuje, že se bude beze zbytků řídit radami lékařů, aby se jejímu synkovi co nejrychleji ulevilo. Jak sama přiznává: „Vzhledem k jeho váze jsem už nebyla skoro schopná jej zvednout. Manipulace s ním byla pro mě takřka nemyslitelná, a tak jsme většinou zůstávali doma,“ krčí dnes rameny smutně jeho matka.

Slovo lékaře

„Chlapec bude potřebovat dlouhodobou péči, až bude starší tak adekvátní pohybovou aktivitu. Rodiče se musí informovat o tom, jak svého syna vychovávat, aby se tato váha už neměla šanci vrátit,“ zkonstatoval přísně chirurg Cesar Ernesto Guevar, který malého tlouštíka dostal do péče. Maminka samozřejmě slíbila, že bude dodržovat vše, co jí lékaři řeknou a bude s nimi v úzkém kontaktu – zkrátka vše pro zdraví svého synka.

Další extrémní děti

Klepněte pro větší obrázek

Lu Hao z Číny

Těžko uvěřitelných 60 kilo váží tříletý Lu Hao. Tento klučina spořádá k obědu tři misky rýže, a váží pětkrát tolik, co jeho vrstevníci. A to se přitom narodil s váhou dvě a půl kila. I on začal extrémně přibírat ve třech měsících, až se dopracoval k této děsivé váze.

Zápasník wrestlingu – Jambik

Ve svých devíti letech vážil jako dospělý muž. Jambik ovšem nemá sebemenší touhu se svou váhou cokoliv dělat. „Jsem zdravý, spokojený a dělám co mě baví,“ striktně odmítá jakékoliv varování lékařů, kteří vypočítávají řadu nemocí, která na něj skrytě číhá. Naneštěstí pro něj, stejný postoj zastává i jeho matka. „Není důvod, aby hubnul,“ odmítá jakékoliv náznaky a vůči lékařům je hluchá. Nezbývá než doufat, že jednou nebude mít prázdné ruce a nebude za svým synem chodit pouze s kytičkou na hřbitov.

Další obřík z Bolívie

V jedenácti měsících mít míry osmiletého dítěte, to není žádná výhra. Tento hošík je dokonce těžší, než jeho starší bratr. „Nabírat začal ve dvou měsících, a nám začal kolotoč vyšetření, nechci, aby byl nemocný, a tak jsme toho absolvovali spoustu. Nechtěla jsem podcenit, že by třeba měl nemocnou štítnou žlázu nebo něco podobně vážného,“ zkonstatovala jeho maminka, paní ,Milena Orosco de Agudelo, „Bude nás to stát spoustu námahy, ale synův zdravý život za to stojí,“ uzavírá matka své vyprávění odhodlaně.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Teplé počasí vás v mnohém inspiruje a chcete držet krok s aktuálními módními trendy. Pokud si chcete rozšířit garderobu, je k tomu vhodné období. Na druhou stranu se nepouštějte do…