Kompletní péče o obuv za pár minut

29. 9. 2006
Kompletní péče o obuv za pár minut
Znáte to, každý z nás chce vypadat a cítit se dobře, a to od hlavy až po paty. K bezvadnému vzhledu patří také náležitě nablýskaná obuv, ale komu z nás by se chtělo trávit večery čištěním, kartáčováním, krémováním a leštěním třeba i několika párů obuvi najednou?

Naštěstí dnes je jiná doba a moderní přípravky pro péči o obuv vycházejí vstříc našim požadavkům. Péče o obuv tak může být snadná, rychlá, příjemná a samozřejmě účinná. Stačí mít po ruce pár šikovných pomocníků a z této „práce“ se může stát dokonce zábava! Navíc budeme mít dobrý pocit, že správnou péči zajistíme našim oblíbeným botkám nejen vynikající vzhled, ale zároveň prodloužíme jejich životnost.

Důkladná očista – správné krémování pouze na čistou obuv Podzimní plískanice, bláto, prach ani špína botám příliš nesvědčí. Důležité je proto jejich správné ošetření. Ještě před použitím pečujících přípravků je ovšem třeba boty důkladně očistit, zbavit hrubých nečistot a nechat je při pokojové teplotě vyschnout na napínácích nebo vycpat novinovým papírem. Teprve čistá a suchá obuv je připravená k aplikaci dalších přípravků. Doma si s čištěním obuvi už nějak poradíme, co však když v zablácených botkách dorazíme do kanceláře nebo na schůzku? Stačí jednoduše z kabelky vytáhnout šikovné čistící ubrousky na obuv Kiwi Quick  Clean a obuv bude rázem zbavena všech nečistot. Ubrousky se hodí nejen k vnějšímu, ale také k vnitřnímu čištění obuvi, což oceníme zejména v letním období, kdy chodíme naboso. Ubrousky s emulzí Aloe Vera boty dokonale očistí a ošetří, navíc jsou díky přírodním látkám šetrné i k pokožce našich rukou.

Výživná kúra Pouhá ochrana botám nestačí, také ony potřebují pravidelnou a dostatečnou výživu, což platí zejména pro boty kožené. Při nedostatku péče totiž kůže vysychá, praská a stává se méně odolnou proti zašpinění i vlhkosti. Pro dokonalou výživu obuvi jsou nejvhodnější produkty s obsahem přírodních olejů a přírodního vosku parafínu. Na boty je nanášíme kartáčkem, důkladně rozetřeme a po zaschnutí přeleštíme jemným kartáčkem nebo hadříkem. Stejně účinné, avšak mnohem praktičtější než klasické krémy na boty jsou moderní přípravky s tekutější konzistencí s houbičkovým aplikátorem, pomocí něhož se roztírají na obuv.

Svěží vánek z bot Nohy se potí každému z nás a znát je to hlavně v zimě, kdy střídáme teplé a chladné prostředí. Nepříjemného pocitu ze zápachu obuvi se zbavíme pravidelným používáním antibakteriálního osvěžovače obuvi, který účinně neutralizuje pach v běžné i sportovní obuvi. Praktický je zejména pro použití v zimních kozačkách, protože je ovládaný shora a vybavený systémem pata – špička. Stačí jen zasunout osvěžovač dovnitř a seshora stlačit. Pak je možné užívat si příjemný pocit v celé botě po čtyřiadvacet hodin.

Impregnace Aby obuv dlouho vydržela v dobrém stavu, je potřeba ji pravidelně impregnovat. V opačném případě hrozí, že by vlhko, bláto a sůl brzy zanechaly na botách nepříjemné stopy. Použití impregnace ve spreji je snadné a přitom naší obuvi prokáže obrovskou službu. Kvalitní impregnace totiž chrání obuv nejen proti vodě, ale i zašpinění, takže se lépe ošetřuje a samozřejmě také lépe vypadá.

Tip na závěr Obuv pravidelně střídejte a její výběr přizpůsobte počasí. V zimní sezóně byste měla střídat nejméně dva páry kozaček, každé boty totiž potřebují po nošení 12hodinový odpočinek.

zdroj: PR POINT, www.kiwicare.cz

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

I když se blíží úplněk v Kozorohu, který v sobě skrývá rozpor rodiny a kariéry, vy máte jasno. O své blízké se staráte maximálně, ale pracovní povinnosti mají vždy přednost, protože…