Komu páchne z úst?

19. 1. 2001
S tímto velice nepříjemným jevem se všichni setkáváme velice často. Velkým problémem je způsob, jakým svému okolí dát najevo, že někomu "páchne z pusy".

Komu páchne z úst?

S tímto velice nepříjemným jevem se všichni setkáváme velice často. Velkým problémem je způsob, jakým svému okolí dát najevo, že někomu "páchne z pusy". V každém případě je vhodné to dotyčné osobě alespoň naznačit. Můžete zkusit např. "Vezmi si žvejkačku" nebo "Nechceš žvejku ?". Svůj způsob si určitě najdete sami. Dotyčný třeba ani neví, že je něco cítit a nakonec sám uzná, že je dobré, když se to dozví.

Odkud se pach bere ?
První možností je aromatické jídlo (cibule, česnek, ..). Takovýto pach je ale většinou krátkodobý a pomůže žvýkačka nebo ústní voda.
Dlouho trvající pach je ovšem způsoben obtížemi zubů a dásní, nebo infekcí, například kandidózou.


Co s tím?

Naše babičky by nám určitě doporučily například žvýkání petržele, pití nálevu z máty peprné nebo z řeckého sena. Lze také užívat chlorofylové tablety.
Existují i homeopatické přípravky jako Kali phos. na ranní pach nebo Merc. sol. na kovovou pachuň během dne. Informujte se u svého lékaře nebo lékárnice.

Příznaky lze také zmírnit užíváním osvěžovačů a ústních vod obsahujících perborát. Jestliže pach přetrvává delší dobou, je vhodné navštívit zubaře nebo lékaře.

Nejlepší prevencí páchnoucího dechu je správná péče o chrup.

Autor: Michal
Zdroj:Encyklopedie alternativní medicíny

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Pro někoho z rodiny může být váš momentální životní styl nevyhovující, ale vykašlete se na něj. Hlavní je, že dělá dobře vám. Novou energii získáte při radovánkách s dětmi. Měli byste se…

Nejčtenější články

Doporučujeme