Vladislav Beneš propůjčil hlas Richardu Gerovi. Foto: Profimedia

Vladislav Beneš propůjčil hlas Richardu Gerovi. Foto: Profimedia

Richard Gere už také prošedivěl Foto: Profimedia
Belmondo na vrcholu kariéry Foto: Profimedia
Jiří Krampol převzal dabování Belmonda po Třískovi. Foto: Profimedia
George Clooney je pořád štramák. Foto: Profimedia
17
Fotogalerie

Komu patří jejich hlas: Tohle jsou oblíbení dabéři hollywoodských fešáků

Tak moc jsme si všichni zvykli na jejich hlasy v českém znění, až jsme úplně přestali vnímat, komu skutečně patří. Tito dabéři se slavným hollywoodským hercům navíc také podobají a někdy mají i podobný osud či záliby. Víte, kdo koho namlouvá?

Johnny Depp – Saša Rašilov

Český herec slavného piráta prvně daboval v roce 1993 ve filmu Co žere Gilberta Grapea. Už tenkrát mu byl Depp sympatický svým přístupem k profesi. Rád totiž hrál v nízkorozpočtových filmech a klidně odmítal velké projekty, když se mu nelíbila role. Společnou mají pak lásku k hudbě, oba totiž hrají na kytaru. V soukromém životě toho ale zase tolik společného nemají, až na to, že oba odešli z dlouholetého manželství kvůli jiné ženě. Zatímco hollywoodský bouřlivák v posledních letech plnil bulvární plátky soudními tahanicemi s bývalkou Amber Heard, kdy na veřejnost vyplouvaly nechutné detaily ze soukromí, Rašilov vede docela poklidný život po boku nové manželky Lídy.

Depp a Heard jako show roku. Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 6

Brad Pitt – Michal Dlouhý

Všimla jste si někdy, že Brada Pitta, Keanu Reevese, Bena Afflecka namlouvá jeden člověk? Tím je známý herec Michal Dlouhý, který se prvnímu jmenovanému podobá nejvíce nejenom hlasem, ale i vzhledem. Poprvé Pitta daboval v roce 1994 ve filmu Interview s upírem, přičemž se ve studiu potkával i se svým bratrem Vladimírem, který pro změnu propůjčil hlas Tomu Cruisovi. Dlouhého baví především to, jak je Brad Pitt herecky kreativní a umí se sympaticky shodit. Co se osobního života týče, tak je český herec na rozdíl od kolegy dlouhodobě šťastný po boku manželky Zuzany, kterou si vzal v roce 2006.

Pokračování 3 / 6

Harrison Ford – Jiří Štěpnička

Herec se dostal k dabování slavného Indiana Jonese za vtipných okolností. Když v rádiu namlouval jednu reklamu, tak byl od zvukaře oddělený stěnou a nebylo na něj vidět. Vedle zvukaře tehdy stál člověk z Ameriky, který přijel na kontrolu, a když ho uslyšel, tak prohlásil: „Ježíši Kriste, kdo to je? Ten má hlas jako Harrison Ford!“ Zvukař na to reagoval: „To nic není, počkejte, až přijde.“ Postupem času si Štěpnička na Harrisona tak zvykl, že dokázal odhadnout, co v jaké scéně udělá. Společné mají i malířské sklony a zálibu v kutilství. Harrison Ford je totiž truhlář a kolegům dokonce vyráběl nábytek.

Pokračování 4 / 6

George Clooney – Jan Kanyza

Poprvé Kanyza namlouval hollywoodského fešáka v roce 1995 v seriálu Pohotovost. Tenkrát ještě nebyl tak známý, ale už tehdy Kanyzovi padl do oka. Kromě toho, že jejich hlasy jsou téměř identické, tak v dalších ohledech si už tak podobní nejsou. Sice jsou oba romantici, ale na rozdíl od hollywoodského fešáka je český herec celý život věrný jedné ženě, a to své manželce Žofii, kterou si vzal v roce 1977. Kromě toho pověsil herectví na hřebík a teď už se realizuje jen jako malíř.

Pokračování 5 / 6

Jean-Paul Belmondo – Jiří Krampol

Krampola Belmondo uchvátil už na počátku šedesátých let, kdy ho spatřil ve filmu U konce s dechem a dabovat ho začal v sedmdesátých letech po Janu Třískovi, který emigroval, přičemž prvním filmem byl Sympatický dareba. Setkat se s ním měl svého času dokonce osobně, jenže k tomu nakonec nedošlo kvůli Belmondově nemoci. Když pak zemřel, tak to Krampolovi bylo moc líto. Měl s ním prý totiž hodně společného, spoustu obdobných zážitků a situací. 

Pokračování 6 / 6

Richard Gere – Vladislav Beneš

Beneš se věnuje dabingu už od dětství a brzy zahájil i kariéru divadelního herce. Objevil se také ve spoustě českých filmů a seriálů. Nejznámější je pak coby hlas svůdníka Richarda Gera. K němu přišel šťastnou náhodou. Když mu volali s nabídkou namlouvat byznysmena Edwarda v Pretty Woman, tak měl angínu a bylo mu zle. Jenže telefon zvedla jeho manželka a slíbila, že do studia dorazí. Později se stal také hlasem Pierce Brosnana.

Doporučujeme

Články odjinud