Konečně pilulka na hubnutí bez jo-jo efektu

17. 4. 2009
Konečně pilulka na hubnutí bez jo-jo efektu
Rozčarování veřejnosti nad mnohými tzv. hubnoucími dietami, spalovači tuků a pilulkami, které opakovaně přinášejí zklamání ze zákonitě nastupujícího jo-jo efektu, vyvolalo konečně adekvátní reakci z výrobní sféry.

A to jak k radosti nás, poradců pro výživu, tak zejména našich klientů odhodlaných nastoupit rozumnou cestu vedoucí k trvalému zhubnutí. Důvodem k optimismu je přípravek XLtoS calories control® (pozn.: výhradní distributor pro ČR: Altermed Corporation a.s., člen Omega Pharma Group). Vědci z laboratoří farmaceutické společnosti Omega Pharma navrhli revoluční recepturu, která v doprovodu tzv. režimových opatření z oblasti životního stylu a stravování musí zákonitě omezit energetický příjem z běžné stravy a zredukovat ho na přiměřenou hodnotu. Tento energetický příjem je tvořen hlavně sacharidy a tzv. skrytými tuky, jejichž energetický obsah lze užíváním nového přípravku XLtoS calories control® udržovat překvapivě snadno pod kontrolou.

Když ctíme zásady tzv. zdravé a přiměřené výživy, jak nám radí poradci pro výživu, obvykle dbáme na dostatečný příjem bílkovin a tzv. komplexních sacharidů z celozrnného pečiva a tmavé rýže. Právě kvalitní celozrnné zdroje jsou mnohdy kaloricky bohatší než běžné nekomplexní zdroje a i ty nejlibovější druhy masa obsahují významné množství energie pocházející ze skrytých tuků. Vždyť krůtí řízky, svíčková a bifteky obsahují skrytý tuk v řádu sice jen několika procent, ale vzhledem k vysokému obsahu vody v mase je energie pocházející z tuků téměř srovnatelná s energií z bílkovin. Totéž platí i o nízkotučných mléčných výrobcích.

Jak tuto energii „navíc“ zablokovat, aby byla pro tělo méně přístupná a nemohla se v těle ukládat jako nadbytečná zásoba deformující postavu? Když si navíc uvědomíme, že času na pohyb a cvičení v moderní společnosti relativně ubývá (i když by tomu mělo být právě naopak, protože podíl fyzické práce výrazně klesl) a s postupujícím věkem se schopnost „spalovat“ tuky a cukry ve svalech snižuje (díky klesajícímu tzv. bazálnímu metabolismu), určitě bychom uvítali jakýsi přírodní „filtr“, který by příjem energie ze stravy udržel pod kontrolou. A takové redukční řešení, které účinně a přirozeně omezuje tok energie do těla, je právě díky přípravku XLtoS calories control® konečně na světě!

Co tedy vědci vlastně zjistili? Maso z mořských korýšů je také kvalitním zdrojem bílkovin, i to však obsahuje skrytý tuk. Mořští savci – kytovci, konzumují korýše i s jejich miniaturními krunýři, a získávají tak exkluzivní stavební materiál pro svoji obrovskou svalovinu složenou hlavně z bílkovin. Vědci zjistili, že většina tuku z masa miliard zkonzumovaných korýšů se zachytí na skořápkách jejich krunýřů, a velrybí kytovci tak vlastně konzumují téměř 100% bílkovinu bez skrytých tuků.

V klinické studii publikované v prestižním časopise Journal of the American Nutraceutical Association, Vol. 4, No. 1, str. 34-41, 2001, vědci ověřili, že na obdobném principu funguje speciálně vyvinutý „lapač tuků“ z krunýřů mořských korýšů i u člověka. Tento účinný „přírodní lapač tuků“ patentovali pod názvem LipoSan Ultra™.

LipoSan Ultra™ je tak účinný, že pouhý jeden gram zachytí téměř 100násobné množství tuku přicházejícího ze stravy! Jde o názorný příklad toho, co může věda okoukat od matky přírody pro oblast efektivní výživy člověka. Jediná tableta přípravku tak „zablokuje“ až 74 gramů tuku – to je např. množství, které je skryto v deseti smetanových jogurtech (150ml balení) nebo ve dvou porcích pizzy se sýrem po 300 gramech.

A to ještě není všechno! LipoSan Ultra™ doprovází rozpustná vláknina inulín z čekanky zlepšující trávení a zinek ovlivňující metabolismus cukrů i zdraví komplexně prospěšný vitamín C.

Přestože nyní máme v přípravku XLtoS calories control® k dispozici tak silného spojence, musím jako dietolog připomenout, že ani tento výjimečný přípravek nás neopravňuje k nadměrné a nekontrolované konzumaci kalorií z čehokoliv, co nám přijde pod ruku, k fyzické nečinnosti a fatálním chybám v pitném režimu. Pijte denně nejméně 2 litry vody, berte celkem 1-2 tablety přípravku XLtoS calories control® (1 tabletu vždy před vydatným jídlem) a zapíjejte je vodou. Jídla nikdy nedosolujte, nepijte ani slané minerálky, ani přeslazené vody, konzumujte co nejvíce zeleniny (až 5 porcí denně) a vyhýbejte se alkoholu. Nadbytečná energie z alkoholických nápojů se totiž přípravkem neodfiltruje. Vydatně snídejte, lehce večeřte a každou příležitost využijte k odčerpání kalorií pohybem a cvičením.

Moderní a fungující doplňky stravy vyrábějí farmaceutické firmy. Tyto přípravky jsou výsledkem vědecky ověřených klinických studií. Na rozdíl od některých léků přitom nemají vedlejší účinky. Při hubnutí a tvarování postavy proto mohou být účinnými a bezpečnými pomocníky. Pokud dodržujete známé zásady zdravého a aktivního životního stylu, pomáhají k výrazné a nezvratné redukci nadváhy i obezity. O úpravách vašeho jídelníčku a pitného režimu v návaznosti na suplementaci XLtoS calories control® se poraďte s vaším lékárníkem a výživovým poradcem.

Ing. Ivan Mach, CSc., poradce pro výživu

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Planetární konstelace prozrazují, že nyní mohou vaše náhodné pohnutky vykrystalizovat v příjemnou osudovou záležitost. Touto dobou můžete být silně přitahováni k protějšku, který disponuje…

Nejčtenější články

Články odjinud