Konečně spolu

14. 8. 2008
Konečně spolu
Chtěla dítě, má ho mít. Devětatřicetiletá učitelka z New Yorku April Epner měla poslední rok pocit, že konečně dala svému životu řád. Jenže manželství, na kterém si tak zakládala, najednou krachuje - manžel Ben totiž prohlásí, že šlo o omyl, a April opustí.

Šokovaná, raněná a bezdětná skoro-čtyřicátnice s biologickými hodinami hlasitými jako budík po babičce má pocit, že rozchodem s manželem přišla o poslední šanci pořídit si vysněné miminko. K tomu ještě musí řešit problémy ze svého dětství. Její adoptivní matka umírá a April se setkává se svou biologickou matkou, velmi energickou a velmi výstřední Bernice. A aby toho nebylo málo, vypadá to, že "sex na rozloučenou" s Benem asi nezůstal bez následků.

Dokáže April pod tlakem okolností najít novou životní rovnováhu? A pomůže jí v tom Frank, sympatický rozvedený otec jednoho z Apriliných žáků?

Helen Hunt, držitelka Oscara za hlavní ženskou roli v komedii Lepší už to nebude, debutuje jako režisérka nezávislou tragikomedií inspirovanou románovým bestsellerem Elinor Lipman. Hvězdně obsazený snímek, v němž herečka ztvárnila hlavní roli, získal cenu diváků na MFF v Palm Springs. Do role trpělivého gynekologa obsadila Helen Hunt Salmana Rushdieho.

Film Konečně spolu byl promítán i v rámci MFF Karlovy Vary 2008, v sekci Horizonty. Romantickou komedii Konečně spolu s Helen Hurt, Colinem Firthem, Matthew Broderickem a Betty Middler v hlavních rolích uvádějí česká kina v anglickém znění s titulky od 14. srpna 2008.

Upoutávka

foto: archiv Bontonfilm

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Jste schopni zaregistrovat až neuvěřitelné detaily, které se v práci i osobním životě ukazují jako velmi podstatné. Odmítáte si nasazovat růžové brýle a většinu věcí si ověřujete z…

Nejčtenější články

Články odjinud