Konjaková houbička: Zázrak z Japonska, který nahradí čisticí pleťové přípravky

Konjaková houbička: Zázrak z Japonska, který nahradí čisticí pleťové přípravky

Vyzkoušela jste už řadu čisticích přípravků na pleť a pořád jste nenašla ten pravý, který by z pokožky odstranil opravdu všechny nečistoty? Možná je čas na návrat k přírodě! Konjaková houbička je stoprocentně bio a dokáže zázraky.

Co to je konjaková houbička?

Konjaková houbička je vlastně rostlina Amorphophallus konjac nebo také ďáblův jazyk, pochází z Japonska a stala se hitem coby skvělý čisticí prostředek na pleť. Má totiž antibakteriální a protiplísňové účinky, vyrovnává PH pleti, nahradí peeling, pomáhá zbavit se akné a ucpaných pórů, podporuje mikrocirkulaci krve a je šetrná k pokožce stejně tak, jako k životnímu prostředí, protože je stoprocentně přírodní, a tudíž biologicky odbouratelná. Ušetříte navíc za vatové tamponky a přípravky na čištění pleti, jelikož konjaková houbička to všechno zvládne sama.

Pokračování 2 / 5

Jak ji použít?

Při prvním použití bude mít konjaková houbička pevnou strukturu, která pro vaši pleť nebude úplně příjemná. Jako první krok tedy naplňte umyvadlo teplou vodou a ponořte do ní houbičku, dokud se neroztáhne a nebude krásně měkká. Poté vymačkejte přebytečnou vodu a v tom okamžiku bude houbička připravena k použití. Konjaková houba účinkuje skvěle v kombinaci s pouhou vodou, nic dalšího nepotřebujete, jestli si ale chcete čištění pleti dvojnásobně pojistit, můžete ji zkombinovat s oblíbeným přípravkem na mytí obličeje. Ten použijte na celou tvář, poté opláchněte pomocí houby, vyčistěte ji a postup zopakujte pouze s čistou vodou.

Pokračování 3 / 5

Dělejte krouživé pohyby

Nejlépe se každodenní špíny a make-upu na tváři zbavíte tak, že budete obličej pomocí konjakové houbičky ošetřovat jemnými krouživými pohyby. Nebojte se dostat se i do hůře dostupných míst kolem nosu, očí a obočí. K tomuto účelu nejlépe slouží klenuté houbičky, které do těchto oblastí snáze proniknou. Během použití houbičku několikrát opláchněte a na závěr použití opláchněte i obličej čistou vodou, abyste dokončila čistící proceduru. Po použití ještě houbičku řádně vymyjte vodou, poté vyždímejte všechnu vodu a zavěste ji na háček, aby do dalšího použití vyschla. Nenechávejte ji ležet na umyvadle, kde bude ve vlhku a budou se v ní množit bakterie.

Pokračování 4 / 5

Po šesti týdnech vyměňte

Jelikož jsou konjakové houbičky vyrobeny z přírodního materiálu, začnou postupem času ztrácet svoji účinnost, rozpadají se a mohou se zanášet bakteriemi. Pokud se o houbičku správně staráte, měla by vám vydržet šest až osm týdnů, doporučuje se ale vyměnit ji už po šesti, abyste měla jistotu, že vaše pokožka zůstane čistá a zdravá.

Pokračování 5 / 5

Používejte i na tělo

Konjaková houbička není určená jen na obličej, použít ji můžete i na tělo. A to obzvlášť v případě, trpíte li na akné například v oblasti hrudi, zad či horních částí paží. Pomáhá i tehdy, pokud se vám odlupuje kůže na loktech, kolenech i patách. Dá se použít i místo peelingu, obzvlášť pokud se hodně opalujete. Neobsahuje totiž žádné chemické prvky, a tak nepůsobí v kombinaci s opalovacími přípravky žádnou neplechu.

Doporučujeme

Články odjinud