Kopačky

25. 6. 2008
Kopačky
Schopnost hluboce a bláznivě se zamilovat je lidem vlastní. Stejně tak zlomená srdce. Ale i na nešťastné lásce se dá nalézt něco veselého. I příběh, který začíná drsným rozchodem, může být vtipný a v neveselém období po rozchodu je možné zažít spoustu zábavy. To dokazuje neskutečně katastrofická romantická komedie Kopačky.

Zlaté hollywoodské dítě Judd Apatow se už dokázalo vtipně vypořádat s panictvím (40 let panic), nechtěným těhotenstvím (Zbouchnutá) a teď se se stejnou vervou (byť jen jako producent) pitvá další vztahovou noční můru – rozchod, respektive jeho obzvlášť krutou verzi, kdy jeden chce dál ve vztahu pokračovat a ten druhý už ne. Lidově se té situaci říká kopačky. Přestože je to veskrze smutná záležitost, vznikla o ní svěží a originální komedie nacpaná brilantními dialogy, která stejně jako předchozí dva Apatowovy filmy aspiruje na překvapení roku.

Hlavní postava, hudebník Peter Bretter strávil posledních šest let s přítelkyní, hvězdou televizní show Sarah Marshall. Svou Sarah naprosto zbožňoval, třeba i když na něj “nechtěně” zapomněla při děkovací řeči při přebírání televizních cen. Ve chvíli, kdy se s ním Sarah rozejde, Peterovi se zhroutí svět. Vyzkouší všechno, aby na ni zapomněl, vždy ale dojde k závěru, že bez Sarah už jeho život nikdy nebude mít smysl.

Na radu kamaráda odjede na Havaj s tím, že změna prostředí mu pomůže na nešťastnou lásku definitivně zapomenout. Realita je ale krutá, ve stejném hotelu se totiž ubytuje i Sarah se svým novým, příšerným přítelem Aldousem Snowem. V rámci zmírnění svého utrpení začne Peter flirtovat s krásnou Rachel, díky níž pomalu zase dostává chuť do života a začne si dovolenou na Havaji pořádně užívat. Kromě Rachel mu trápení pomáhají zmírnit litry koktejlů.

Judd Apatow se rád obklopuje lidmi, kteří mají stejnou krevní skupinu jako on, proto neváhal ani chvíli, když mu jeho dlouholetý přítel a kolega Jason Segel nabídl scénář komedie o rozpadu jednoho vztahu. „Jason je skvělý improvizátor a takoví lidé mívají i talent na psaní. Ale scénář, který jsem od něj dostal, mě vyloženě nadchnul,“ říká Apatow. Zaujal ho tak, že mu coby odborníkovi na podobné srdeční záležitosti svěřil hlavní roli. V té době byl už v projektu zaháčkovaný další Apatowův spolupracovník Nicholas Stoller, který se ujal režie. „Nicholas i Jason mají úplně stejný smysl pro humor, což bylo při dolaďování scénáře a posléze i na place hodně užitečné. Oba navíc v minulosti dostali kopačky, což nám taky docela bodlo. Zkušenost s vlastním zlomeným srdcem byla vlastně podmínka pro každého, kdo chtěl pracovat na tomhle filmu,“ dodává Apatow.

Částečně romantická, částečně katastrofická komedie Kopačky (v originále Forgetting Sarah Marshall) je určená všem, kteří někdy měli srdce rozbité na tisíc kousků. V hlavních rolích se představí Jason Segel, Kirsten Bell, Mila Kunis či Russell Brand. Do kina si můžete na tento film zajít od 19. června 2008, kde se promítá v anglickém znění s titulky.

Foto: archiv Bontonfilm

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Budete mít chvílemi pocit, že jste jako v Kocourkově, přičemž nejhorší to bohužel bude při komunikaci s vaším partnerským protějškem. Dráždí vás určitá netečnost a tvrdohlavost, kterých…

Nejčtenější články

Články odjinud