Koření života

20. 9. 2007
Koření života
Kate Armstrong svým životem prochází ne nepodobně tomu, jak šéfuje kuchyni prvotřídní manhattanské restaurace Bleecker - udržuje si velký odstup a to její okolí rovným dílem fascinuje i nahání strach. Kate vede každodenní náročné směny s obdivuhodnou lehkostí, koordinuje přípravu stovek jídel a posledními umnými tahy dodává každé objednávce na chuti, vzhledu a celkové dokonalosti.

Ústraní své kuchyně opouští jen tehdy, když od některého z hostů přijímá pochvalu za mimořádnou spokojenost, a nebo – k takovým případům však dochází jen zřídka – když si jí někdo dovolí kritizovat. Po práci už jí mnoho volného času nezbývá, protože chodí spát dlouho před půlnocí, aby za svítání byla na rybích trzích a vyfoukla své konkurenci ty nejvybranější lahůdky.

Když se do týmu dostane smělý a neformální odborník na omáčky všeho druhu, Nick Palmer, její dosavadní život se zlehka zatřese. Nick patří k nejnadanějším ve svém oboru, a navíc jej mají všichni rádi. Jak by také ne – při práci poslouchá operní árie a dobrosrdečnými žertíky si na svou stranu získá nejednoho z kolegů. Není snad rozdílnějších přístupů k životu a práci, než jsou ty Kate a Nicka. Občas to mezi nimi zaskřípe stejně nepřeslechnutelně, jako když vidlička přejede po povrchu školní tabule, ale na druhou stranu si nelze nevšimnout, že mezi nimi přeskočila jiskra…

Život Kate by také byl o poznání jednodušší, kdyby se jí dařilo navázat vztah s devítiletou neteří Zoe, která s ní již několik měsíců sdílí společnou domácnost. Zoe je velmi vnímavá dívka, která si uvědomuje, že Kate na ni v přívalu každodenních úkolů nemá vůbec čas. Na obranu Kate je však třeba říci, že i ona si přeje, aby se u ní Zoe líbilo. Jen neví jak na to.

V běhu následujících týdnů si Kate uvědomují, že její svět se zredukoval na dva zásadní problémy – Nick zabodoval u majitelky restaurace Pauly, čímž se její post šéfkuchařky lehce otřásl v základech, a jisté indicie by navíc naznačovaly, že Nick není Paule lhostejný ani jako muž. Navíc vysvitlo, že dosud nesmělá Zoe se raději svěřuje dobráckému Nickovi, než své vlastní tetě.

V okamžiku, kdy Nick vstoupí na nejasné území mezi soutěživostí a romantikou, jsou zpochybněny jak její rovnováha a soběstačnost, tak všechny její dosavadní jistoty, jež si po řadu let budovala. Kate zjišťuje, že pokud chce posílit vztah k Zoe, vytvořit fungující vztah s Nickem a objevit ztracenou chuť do života, bude muset podstoupit zkoušku odvahy. A mimo jiné opustit klamné bezpečí kuchyně. Jenže to je pro ni v dané chvíli stejně komplikované počínání jako vařit bez receptu…

Romantickou komedii Koření života v hlavní roli s krásnou Catherine Zeta-Jones a okouzlujícím Aaronem Eckhartem uvádějí česká kina od 13. září 2007.

Foto: Warner Bros

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Odpoutejte se od nepříjemných událostí a povinností, které se k vám přibližují mílovými kroky. Ani jste si nemysleli, že budete tak rychle sesazeni. Nicméně si jdete za svým cílem a…

Nejčtenější články

Doporučujeme