Koupili jsme „dům duchů“. Bojíme se v něm bydlet

9. 9. 2015
Koupili jsme „dům duchů“. Bojíme se v něm bydlet
Koupili si dům a těšili se, jak v něm budou šťastní. První týdny a měsíce však mnoho štěstí nepřinesly. Dům ukrýval smutné tajemství…

Nikdy jsem si nemyslela, že něco podobného zažiji. A to zdůrazňuji, že nejsem žádný šílený fanoušek okultních věd, spiritistická fanatička ani milovnice Stephena Kinga. Jsem normální máma dvou dětí, pokřtěná, ale nepraktikující katolička.

Vše začalo bezprostředně po nastěhování do půvabného domu, který dřív sloužil jako chalupa našemu vzdálenému strýci. Kvůli velmi výhodné koupi jsme prodali naši dvougarsonku, dočasně se přestěhovali k rodičům a dům jsme rok rekonstruovali. Celý rok jsme se všichni těšili, až se od rodičů přestěhujeme do vlastního.

„Byl tam zlý kluk, mami, on nás tam nechce,“ mumlala dcerka

„Mami, můžeme spát dneska u vás?“ přišla hned první noc má pětiletá dcera ruku v ruce se svým o rok mladším bráškou. „Byl tam zlý kluk, mami, on nás tam nechce,“ mumlal syn.

„Děti si holt musí zvyknout na nový dům,“ myslela jsem si. Jenže tak to šlo i další noci. Pár dní jsme to nijak neřešili, děti přišly k nám a spalo se až do rána. Jenže čtyři osoby se na jedné manželské posteli prostě dobře nevyspí. A tak po pár dnech přišly domluvy a později i zákazy.

Bylo neuvěřitelné, jaká na mě v tom vesele vymalovaném pokoji padla tíseň

A pak se to stalo! Děti opět usnuly u nás, manžel tvrdě spal a já se převalovala a pobolívala mě záda, a tak jsem si šla nakonec lehnout do dětského pokoje. Bylo neuvěřitelné, jaká na mě v tom vesele vymalovaném pokoji padla tíseň. Z hlavy jsem nemohla vypudit pesimistické myšlenky, byla mi zima, záda mě šíleně rozbolela. Nakonec jsem po dvou prášcích na bolest nějak usnula a zdál se mi velmi živý sen, ve kterém jsem v synově postýlce uspávala cizího plačícího chlapce. Kluk si stěžoval, že ho moc bolí nožky. Odkryla jsem peřinu, abych mu je hladila a masírovala, ale peřina ukrývala kaluž krve a ošklivá poranění vyhublých končetin.

Sen jsem ráno vyprávěla manželovi, kupodivu si tehdy neklepal na čelo, ale mlčky odešel do práce. Vše jsem také volala sestře, se kterou jsme si hodně blízké.

„Alčo, zeptej se syna, jak vypadá ten kluk, kterého v noci vídá. Třeba si viděla toho samého,“ přišlo mi to naprosto absurdní!„Víš, třeba se v tom domě stalo něco ošklivého, na světě je spousta divných věcí,“ řekla mi má duchovněji založená sestra. Jsem poměrně racionální a vůbec se mi do toho nechtělo, jenže rozhovor nakonec začal syn, když jsem se ho ptala, jak se vyspal. „Maminko, krásně jsem spinkal, k vám kluk nechodí,“ řekl. Když jsem se opatrně vyptávala, jak kluk vypadá, popsal mi naprosto detailně chlapce z mého snu. Jen o zraněných končetinách nemluvil. Bylo to jak z hororu.

Sestra s manželem se ze zvědavosti rozhodli v dětském pokoji přespat

O víkendu jsme s mužem, sestrou a jejím manželem o všem detailně mluvili a společně volali bratranci, jaký je vlastně původ našeho domu, nikdy jsme po tom nepátrali. Dům údajně získali strýcovi rodiče těsně po válce, ale nakonec zde nebydleli. Ani bratranec si dům neoblíbil. Jde o stavení po odsunutých Němcích, strýc dokonce kdysi pátral, kdo zde žil – prý německá rodina s tragickým osudem. Otec a vážně nemocný syn. Oba v důsledku odsunu zemřeli. Víc se mu vypátrat nepodařilo.

Sestra s manželem se nakonec ze zvědavosti rozhodli v dětském pokoji přespat. Oba však spali bez problémů až do rána. Sestra se vzbudila se zajímavým nápadem:„Nechte dům vysvětit a za rodinu sloužit zádušní mši?“ Sice nejsme praktikující katolíci, ale obě naše rodiny, konkrétně rodiče, mají k víře blízko. Dům jsme nechali požehnat, odsloužit mši a z pokojíku udělali velkou šatnu. Nevím, co z toho pomohlo, ale děti spí nyní bez problémů a jsou zdravé. Naprosto kuriózní je, že sestra a její manžel pravděpodobně oné noci, kterou strávili u nás, počali dlouho očekávané miminko. Je to zvláštní pocit…

(Alenka S., 38 let)

Dáma.cz je na facebooku. Přidejte se k nám!

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Občas se vám nechce vylézt z postele a lenošili byste aspoň do oběda. Pokud máte tuto možnost, tak si ji dopřejte. Po extra náročném týdnu si ji po právu zasloužíte. Nejlepší varianta by…

Nejčtenější články

Doporučujeme