Kouření způsobuje rakovinu

12. 1. 2001
Toto je napsáno na každé krabičce cigaret, přesto mnoho lidí stále kouří.

Kouření způsobuje rakovinu

Toto je napsáno na každé krabičce cigaret, přesto mnoho lidí stále kouří. 

  • Jen u nás zemře ročně 22 tisíc lidí na následky kouření.
  • Kouření ničí každý orgán v těle.
  • Kouření trvale poškozuje mozek.
  • Způsobuje 20% kardiovaskulárních chorob.
  • Způsobuje 30% nádorových onemocnění.

Pokud kouříte a sami cítíte, že to není to pravé, ale své závislosti se nemůžete zbavit, věřte, že vám pomohou výrobky Nicorette. 

Pokud chcete přestat, velkým problémem jsou abstinenční příznaky. Ty jsou individuální a proto i léčba by měla být individuální. Nejčastěji je organismus závislý na nikotinu a ten je potřeba dodávat do těla stále v menším a menším množství, až závislost na něj zcela zmizí.
Na trhu jsou nikotinové žvýkačku, náplasti a dokonce i nikotinový inhalátor. Do organismu se tak dostává kontrolované množství nikotinu bez nebezpečných zplodin a zápachů, aby byly zeslabeny abstinenční příznaky.  Touha po nikotinu se tak snižuje, stejně jako počet spotřebovaných nikotinových žvýkaček nebo náplastí.
Jsou vhodné i pro kuřáky, kteří chtějí kouření jen omezit, nebo jen přečkat dobu, kdy nemohou kouřit. Z náplastí se nikotin vstřebává do organismu pokožkou stejnoměrně po dobu šestnácti hodin.

Autor: Marcela H.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Udržujte si dobré vazby v rodinném kruhu. Jen tak budete pořád spokojení a dočkáte se podpory v krušných časech. Nevyhýbejte se lehkým sportovním činnostem, ale dávejte si pozor třeba na…

Nejčtenější články

Doporučujeme