Kouzelná chůva Nanny McPhee

31. 5. 2006
Kouzelná chůva Nanny McPhee
Když děti začnou přerůstat rodičům přes hlavu, měli by si na ně pořídit chůvu. Jenže když nezvladatelné ratolesti zlikvidují sedmnáct pečovatelek v řadě, existuje jediné řešení. Dáma jménem Nanny McPhee, která k výchově neváhá používat kouzla.

Sedm rozpustilých Brownovic dětí, které s důmyslnou rafinovaností vyhnaly z domu sedmnáct chův, zdaleka není jedinou starostí ovdovělého pana Browna. Krachujícího majitele pohřebního ústavu drží nad vodou jenom štědré příspěvky jeho panovačné tety Adelaide, která je ovšem rozhodnutá svůj finanční kohoutek zavřít, pokud se pan Brown do měsíce znovu neožení.

Zoufalí muži dělají zoufalé věci, a tak když jeho zlatíčka zvlášť brutálním způsobem zlikvidují sedmnáctou chůvu, najme si pečovatelku nejtěžšího kalibru - Nanny McPhee. Dáma, která vzhledem připomíná mladší sestru Erbenovy Polednice si začne okamžitě sjednávat pořádek, když špinavé triky dětí, které doposud skvěle fungovaly, s pomocí čar a kouzel obrací proti nim. Ještě kdyby tak dokázala pomoci panu Brownovi zvládnout nápor vdavekchtivých semetrik a vybrat si tu pravou, která by ho milovala a přitom zvládla náročnou prověrku jeho dětí.

Scénář k rozverné pohádkové komedii Kouzelná chůva Nanny McPhee napsala jedna z nejlepších britských hereček současnosti Emma Thompson (držitelka Oscara za scénář k filmu Rozum a cit) a zároveň v ní vytvořila titulní roli. "Emma je výjimečná scenáristka," říká producentka filmu Lindsay Doran. "Má smysl pro rytmus vyprávění i komickou gradaci. Když jsem si četla její scénář, měla jsem pocit, že v něm není jediné slovo navíc." Dokonalý scénář ale úspěch filmu nezaručí, proto byla minimálně stejně důležitá role Thompsonové coby herečky, která se nebála zásadním způsobem zošklivět jako démonická chůva Nanny McPhee.

Filmu se navíc s radostí upsali i další příslušníci britské herecké elity - Colin Firth (Deník Bridget Jonesové, Láska nebeská), Imelda Staunton (nominovaná na Oscara za film Vera Drake), Kelly Macdonald (Trainspotting, Gosford Park) nebo Angela Lansbury (Jessica Fletcherová ze seriálu To je vražda, napsala).

Premiéra rodinné komedie v českém znění se v tuzemských kinech odehrála 25. května 2006.

autor: Simona

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Mars je v parádním postavení k vašemu znamení, proto se ve vás probouzí velká energie a prahnete po dobrodružství. Celkově jste aktivní a nebojíte se vyzkoušet nové věci. Dávejte si však…

Nejčtenější články

Doporučujeme