Kouzelná romance

29. 11. 2007
Kouzelná romance
Svého pana Dokonalého poznala, až když opustila pohádkový svět. Romantická komedie vypráví o pohádkové princezně z minulosti, kterou zlá královna přemístí do současnosti, je spojením klasické pohádky s příběhem z moderního New Yorku. Záhy poté, co se ocitne v naší době, je po setkání s pohledným právníkem princezna Giselle nucena měnit své názory na život a lásku. Může ve skutečném světě přežít pohádková láska?

Krásná Giselle si žije jako v pohádce...doslova. Má všechno, co má dokonalá princezna mít – je půvabná, má dobré srdce, krásně zpívá a má neobyčejnou schopnost hovořit se zvířaty – všechno, co se dá očekávat v její říši, zvané Andalasie...která je tak trochu animovaná.

Její přání potkat krásného prince, o kterém sní, se kterým by sdílela „polibek z čisté lásky“ se vyplní, když se objeví princ Edward, kterého přilákal její líbezný soprán. Druhého dne ji cestou k oltáři s Edwardem očaruje královna Narissa, která se nezastaví před ničím, jen aby jí zabránila v usednutí na trůn.

Giselle je vykázána do světa, který se liší od jejího pohádkového království tolik, jak jen to je možné...už není animovanou postavou v pestrobarevném světě plném zpěvu, je z ní naprosto skutečná žena, která se ocitne na tom nejméně kouzelném místě ze všech: na současném Manhattanu.Tady se spřátelí s velmi realistickým rozvodovým právníkem Robertem a s jeho mladou dcerou Morgan. Když se v New Yorku objeví taktéž skutečný princ Edward se svým sluhou Nathanielem a Giselliným nejlepším přítelem, deňkou Pipem, je svědkem střetu dvou světů a je nucena přemýšlet o tom, zda její představa lásky, završené klasickým „šťastně až do smrti“, může v našem světě vůbec obstát.

Nápad na film Kouzelná romance se zrodil v hlavě scénáristy Billa Kellyho – napadlo ho vzít naprosto nevinnou postavu a umístit ji do současného, cynického světa. „Šlo mi o to, co by se asi stalo,“ říká Kelly. „Pracovali jsme na tom, ale měli jsme stále problémy s tím, aby naše postava působila uvěřitelně. A pak jsme jednoho dne usoudili, že by bylo nejjednodušší, kdyby šlo o postavu animovanou...tak to všechno začalo.“ Postupem času přilákala Kouzelná romance pozornost režiséra společnosti Disney, Kevina Limy, který se postaral o vznik filmů Goofy na výletě, 102 dalmatinů nebo Tarzan. Ty jasně dokazovaly, že Lima není jen dlouholetým fanouškem tohoto žánru, ale že je schopen si s tématem pohrát a současně ho respektovat.

Opravdovým motivátorem byl pro Limu kontrast mezi dvěma odlišnými světy, které jsou ve filmu zobrazené. „Film začíná v klasickém animovaném světě, jaký známe z Disneyho pohádek,“ popisuje. „Vnímám ho podobně, jako by šlo o plechovku s kondenzovanými animovanými filmy od Disneyho. Otevřete ji a objeví se všechny klasické postavy, se kterými se v průběhu prvních deseti minut seznámíte lépe. Pak se film teprve skutečně rozjede. Vlastně je to ve své podstatě hraný film. Z animovaných postaviček z úvodu se stanou skuteční lidé a tato proměna je vlastně jádrem celého příběhu. V Disneyho filmech se dějí věci, které se v normálním světě nestávají, a právě s tím film zásadním způsobem nakládá.“

Romantická komedie Kouzelná romance, která vstoupí do tuzemských kin 29. listopadu 2007 v českém znění, představí v hlavních rolích Patricka Dempseyho, kterého znáte jako doktora Shepherda ze seriálu Chirurgové, Amy Adams, Jamese Marsdena či Susan Sarandon.

Upoutávka na Kouzelnou romanci

Foto: Falcon

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Delší dobu přemýšlíte, že si pořídíte něco nového anebo si najdete investici. Věřte, že k tomu není pár dní vhodná doba. I když vypadá nabídka lákavé, dopadne špatně. Vyhněte se podvodným…

Nejčtenější články

Doporučujeme