Krabičková dieta. Víte, podle čeho ji vybrat?

3. 8. 2020 Reklama
Krabičková dieta. Víte, podle čeho ji vybrat?
Krabičková dieta není drastickou metodou hubnutí, učí správným stravovacím návykům, hubne se po ní a můžete jí bez obav dodržovat celoživotně. Na co se soustředit při jejím výběru?

Na trhu existuje několik společností nabízející krabičkové diety. V podstatě se jedná o dovoz jídla až domů. Menu je však sestaveno, nikoliv kuchařem, jak bývá zvykem v restauracích, ale nutričním specialistou. Společnost nabízející krabičkovou dietu by vám měla být schopná poskytnout individuální konzultaci s nutričním specialistou. Ptáte se proč? „Odborník s vámi udělá vstupní měření a vážení, rozebere vaši pohybovou aktivitu a dosavadní stravovací návyky. Rozbor poslouží pro výběr vhodného programu a hodnocení pokroků. Nemůže se tak stát, že sáhnete po jídelníčku s nízkým energetickým příjmem, který by vám zpomalil metabolismus a odboural místo tuku svaly,“ upozorňuje nutriční specialistka Mgr. Kateřina Šimková ze Zdravého stravování.

Rozmanitost programů

Jste vegetarián, či dokonce vegan? Máte intoleranci na laktózu, nebo nejíte mořské plody? Není od věci si udělat průzkum a zaměřit se na rozmanitost programů, zda poskytovatel krabičkového stravování umí zohlednit různé potravinové výjimky, nebo zdravotní omezení, která se vás týkají. Krabičkové stravování je ideální nejen pro lidi snažící se zhubnout, ale pro všechny, kdo se chtějí stravovat zdravě, pestře a být fit a nemají čas se sami věnovat přípravě jídla, nebo si zkrátka nevědí rady s nastavením vyváženého jídelníčku.

Pestrost jídelníčku a frekvence rozvozu

Zajímejte se také o pestrost vzorových jídelníčků. Asi nikdo z nás nechce dokola jíst stejná jídla. „U jídelníčků, které sestavuji pro Zdravé stravování, se snažíme, aby se jídla v průběhu roku co nejméně opakovala a využívala co nejširší spektrum surovin. Vaříme si vlastní vývary, mícháme koření a děláme si vlastní těstoviny. Často spolupracujeme s domácími i zahraničními kuchařskými hvězdami, jako je Jan Punčochář či Marcel Ihnačák a vytváříme s nimi neotřelé recepty tak, aby byla jídla nejen zdravá a vyvážená, ale také chutná a multikulturní,“ dodává nutriční specialistka Kateřina Šimková. Posledním ukazatelem vhodné krabičkové diety je frekvence rozvozu krabiček. Jídlo dovážené denně bude rozhodně čerstvější, než když vám firma doručí jídlo na týden dopředu.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Ať už se pustíte do jakékoliv práce, vyhrajete. Kreativních myšlenek, které vás budou doprovázet až do konce pracovního týdne, máte na rozdávání. Opravdu se vám blýská na lepší časy a…

Nejčtenější články

Doporučujeme