Královna Máxima: Vymetačka barů, kterou dnes její poddaní milují

30. 1. 2018
Dívka původem z Argentiny měla velmi divoké mládí, už od šestnácti kouřila, pila a dokázala proflámovat celé víkendy. Přesto nebo právě proto se do ní zamiloval nizozemský princ, přes protesty rodičů si ji vzal. A Holanďané ji dnes milují.

Královna Máxima se narodila v roce 1971 jako Máxima Zorreguieta Cerruti v Buenos Aires coby nemanželská dcera. Její otec Jorge byl totiž stále ženatý, rozvod v té době nebyl v Argentině možný. Pro argentinské úřady byla Máxima dcerou svobodné matky. Teprve v roce 1987 mohli její rodiče uzavřít právoplatný sňatek.

Malá Máxima přesto netrpěla, ale vyrůstala ve velmi bohatém prostředí, studovala španělsko-anglickou školu, později pracovala v mnoha firmách. A taky vymetala bary. Už od šestnácti kouřila a pila.

Prohlédněte si královnu na fotkách:

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Dobrodružný život jí vyhovoval a užívala si ho plnými doušky. Ostatně v žilách jí kolovala baskická, kastilská, katalánská i italská krev. V roce 1997 se na jednom večírku seznámila dokonce s Johnem Kennedym, synem legendárního prezidenta, a platonicky se zamilovala.

Podívejte se na videu, čím vším si královna Máxima prošla:

S nizozemským následníkem trůnu Willemem-Alexanderem se potkala v roce 1999. A kde jinde než v baru. Alexander byl tehdy rozmazlený fracek, který nenechal žádnou sukni na pokoji a rád si přihnul. Máxima ho ale uchvátila. Netrvalo dlouho a začali spolu chodit.

Královští rodiče z ní nebyli nadšeni ani trochu. Její skandály jim nevoněly a vedle toho vyšla najevo minulost jejího otce, který působil jako ministr hospodářství ve vládě argentinské vojenské junty. Jenže princ se Máximy nevzdal a tvrdě o ni bojoval. Byl ochoten si ji vzít i bez souhlasu holandského parlamentu. Nakonec došlo ke kompromisu. Ke svatbě může dojít, ale nesmí se jí zúčastnit její otec.

Veselka se konala v únoru 2002 a temperamentní Argentinka se stala právoplatnou členkou královské rodiny. V té době byla její popularita na bodě nula a poddaní nad ní ohrnovali nos. Brzy si je ale podmanila krásou, šarmem a humorem. Kus rebelství v ní ale přece jen zůstal. Ponechala si katolickou víru, přestože nizozemská královská rodina je protestantská. Souhlasila však, aby jejich tři děti byly pokřtěné v duchu víry jejího manžela.

Koncem dubna 2013 holandská královna Beatrix abdikovala a trůn předala synovi. Z prince se stal král, z princezny Máximy královna, kterou lidi zbožňují. Mimo jiné kvůli tomu, že je pořád svá, netají se sympatiemi ke gay komunitě a obhajuje její práva. Královská role jí sluší, přesto si čas od času trochu zazlobí. Třeba když ukázala na státnické návštěvě v roce 2016 spodní prádlo. I takové mohou moderní královny či princezny být.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Nedělní nákup je na spadnutí, nevyhnete se mu. Fakt je, že narazíte mezi regály na něco, co prostě musíte mít. Vaše umanutost bude lidem kolem na obtíž, ale to vám nevadí. Jste…

Nejčtenější články

Doporučujeme