Královské vůně: rafinované a romantické

6. 4. 2009
Královské vůně: rafinované a romantické
Se změnou šatníku ze zimního na jarní se naskýtá otázka, zda se také nezahalit do nové, svěžejší vůně. Jarní novinky mezi parfémy stojí rozhodně za pozornost, aktuální trendy diktují něžnou romantiku spojenou s rafinovanou ženskostí.

S výběrem nové vůně však určitě nepospíchejte, dejte si na čas. Klidně i několik dnů. V parfumérii očichejte maximální tři různé flakóny, další den sáhněte po tom, jehož obsah vám voněl včera nejvíce a přidejte k němu další dva a tak pokračujte, pokud si nebude zcela jistá svou volbou. Pamatujte, že vůně vám dokáže navodit tu správnou náladu a dodat sebevědomí.

Přinášíme vám šestici jarních novinek, které jistě zaujmou.

Svěží ódou na slunné dny je Bali Dream, toaletní voda od Estée Lauder. Jemná vůně zachycuje atmosféru tohoto exotického ostrova s jeho nádherně kvetoucí flórou, osvěžujícími vodopády a lehkým vánkem.

Vůně se rozvíjí s prvním polibkem slunce, plná nezachytitelného šarmu a fascinujících květin. Záplava květin – měsíční orchideje, magnólie a zimolez --- se na slunci třpytí jako šperky a pozvolna uvolňují svou voňavou esenci, jež zlehka směřuje do květinového ráje indonéského jasmínu, ylang ylang, gardénie a švestky, které tvoří opojné střední tóny a srdce vůně. Pak, jakoby ve snu, jsou smysly vtaženy do tajemného světa bujných tropických lesů, na které padá soumrak, s teplými, smyslnými finálními tóny kokosového ořechu z ostrovů Pago Pago, balijského chrámového dřeva a vanilky, když čarovný, prchavý duch Bali tančí v celé své kráse ve vzduchu.

Květ růže je často spojován s ženskou krásou, oboje křehké, nádherné a jedinečné. Jejich vzájemná harmonie uchvacuje po staletí a proto není divu, že se žena a růže staly inspirací i pro nejnovější vůni značky Gianfranco Ferré s výstižným názvem Rose Princesse. Tato lehká a svěží toaletní voda vzdává hold mladé ženě, která se stejně jako květina mění z nesmělého děvčátka – poupátka – v překrásnou a hrdou dámu – růži.

Úctyhodných 15 ingrediencí tvoří svůdně romantickou vonnou kompozici. O jiskřivý úvod se stará sicilský bergamot, španělský pomeranč a mexický citrón spolu s ostružinami a zeleným jablkem. Poté nastupují květinové složky v podobě šeříku, hruškových květů, růže rose princesse, růže stolisté, magnólie a fialky. Základ tvoří santál z Austrálie, pižmo a palisandr.

Další novinku mezi mladistvými a romantickými vůněmi uvádí na trh francouzská princezna Marina de Bourbon. Pink Princesse ztělesňuje nepopsatelnou atmosféru prosluněného jarního dne, kdy čerstvá tráva láká k posezení, lenošení a bezstarostného užívání si.

Parfémová voda staví na dokonalé harmonii květinových, vodních a pižmových akordů, čímž okouzluje smysly svou aristokratickou vytříbeností a svěží elegancí. Při prvním doteku s kůží se rozvoní svěží citrón, růžový pepř, hruškový nektar a jablko Pink lady. Při další přivonění ucítíte závan bílého čaje, frézie a bulharské a čajové růže. Celou kompozici uzavírá vetiver, cedr a pižmo.

Tolik oblíbené „jablíčko“ značky DKNY opět dostává nový kabátek i obsah. Toto jaro se vůně Be Delicious obléká do rozkošné růžové a vzhlíží se v rozkvetlých jabloních. Fresh Bloosom představuje delikátní ženskost s notnou dávkou svěžesti.

Parfémová voda láká k jarní procházce newyorkských Central Parkem, kde vše kolem hýří svěžestí, elegancí a energií. V úvodu vůně se nachází grapefruit, cassis a meruňka. Na ně navazuje směs jarních květin jako konvalinka, okvětní lístky růže a jasmín. Samotný základ tvoří jablko, světlá dřeva a jemná vůně ženské kůže.

Slavnou Flowerbomb od dvojice excentrických návrhářů Viktor&Rolf není potřeba dlouze představovat. Na trhu se drží skvěle od svého uvedení a za tu dobu si získala srdce odvážných a sebevědomých žen. Toto jaro opět překvapuje svou nečekanou výbušností a představuje se v super luxusním balení 20 ml, čímž se z ní stává zbraň, kterou můžete mít kdykoliv a kdekoliv po ruce.

Svrchní kompozici tvoří bergamot spolu s čajem, které mocně podporuje smyslný růžový pepř. Po této trojici se ke slovu hlásí květové tóny v čele s frézií, doplněné sambakovým jasmínem, orchideí catleya a luxusní stolistou růží. V samém základu se ukrývá rafinované pačuli.

Francouzský módní návrhář Emanuel Ungaro si své příznivkyně opravdu hýčká a to nejen krásnými modely šatů, ale také nepřehlédnutelnými vůněmi. Žhavou novinkou je rozkošnická Ungaro Party. Tvůrci se nechali inspirovat energickou, moderní, mladou ženou, která miluje módu a trendy stejně jako svůj nezávislý způsob života.

Květinovo pižmová toaletní voda zaujme hned na první pohled nápaditým flakónem, v jehož nitru dříme průzračná vůně plná květin s ovocnými tóny. První nadechnutí zajiskří meloun spolu s pikantním citrónem. Na ně navazuje náruč plná květin, mezi nimiž nechybí konvalinky či leknín. Samotný zákllad tvoří santálové dřevo doplněné šarmantním pižmem.

Foto: archiv firem

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Bohužel nyní máte co do činění s nervózně prskajícím Marsem, který svou kvadraturou zadělává na stres a napětí. Spousta rozličných vjemů je pro vaši pokojnou duši zátěž, tudíž jednáte…

Nejčtenější články

Články odjinud