Krása z Rudého moře

6. 6. 2007
Krása z Rudého moře
Myslíte si, že zkrášlovat se můžete jen v tradičním salónu? Odpočatá a krásná můžete být jen po hodinách strávených s kosmetičkou v bílém plášti? Omyl! Mnohem lepších výsledků se dá dosáhnout v mnohem kratším čase a v krásném prostředí s výhledem na bělavé vlny modré hladiny Rudého moře.

K moři se jezdí plavat, ležet celé dny na slunci a pochutnávat si čerstvých rybách či darech moře. Ale co udělat něco skvělého pro své tělo? Obohaťte svůj dovolenkový program o chvíle relaxace a pečování o tělo. Již staří Egypťáné věděli jak na to, svěřte se do rukou jejich potomkům a nechejte se hýčkat jako královna Kleopatra.

Zapomeňte na stres, toho si užijete během roku dost a dost. Pokud se vypravíte na dovolenou s rodinou a potomky, stanovte si jasná pravidla. Nechejte si čas sama pro sebe a náležitě jej využijte. Hodit se vám určitě bude zájezd s programem All Inclusive, stálý přístup k tekutinám a vybraným pochoutkám se bude hodit. Chcete-li opravdový luxus, a vy si ho jistě plně zasloužíte, jděte ještě dál. Poohlédněte se po nabídce All Inclusive Pharao, kterou nabízejí vybrané hotely. V tomto programu si užijete víc než jen exoticky barevné koktejly.

Skvělým místem pro takto naplánovanou dovolenou je např. hotel Palace v egyptském Sharm El-Sheikhu (více informací na www.sunnydays.cz). Rozsáhlý komplex klidných zahrad, široké pláže s celou řadou restaurací a barů si zamilujete hned, jak to děj vstoupíte. Milý personál o vás bude pečovat do poslední minuty. Zde určitě zapomeňte na polopenzi a užijte si All Inclusive Pharao, stojí opravdu zato.

Dovolenková dieta Ráno si užijte pestrou snídani, ve které nesmí chybět čerstvé ovoce a lahodná šťáva z ibišků zvaná Karkadeh. Másla si nevšímejte, toast si dejte s plátkem šunky nebo začněte den miskou müsli s mlékem a kousky ovoce. Při výhledu na moře vám bude chutnat ještě více. Po snídani neběžte hned do bazénu či do moře. Užijte si alespoň hodinku na lehátku (krém s vysokým UV faktorem si berte všude sebou), aby se tělo probudilo a poradilo si s prvním jídlem. Dopoledne nevynechejte půl hodinku vodní aerobiku v bazénu. Instruktorka vám ukáže účinné cviky na zpevnění všech partií, budete se vám to líbit a můžete se zde seznámit se stejně naladěnými ženami. Parťačka ve sportu se vždy hodí.

Určitě nevynechávejte dopolední a odpolední svačiny. Pokud jste si myslela, že dieta znamená hladovět, není to vůbec pravda. I na prázdninách, kde vás čeká spoustu lákavého jídla, můžete totiž zhubnout. Místo sladkých míchaných koktejlů pijte jen dostatečné množství vody (pouze balené!) a vybírejte si to nejlepší, co místní kuchyně nabízí. Zeleninový či ovocný salát představuje zdravou alternativu sušenek a mastných sendvičů.

Jste-li u moře, rozhodně využijte široké nabídky pokrmů z ryb. Sami poznáte, že jejich chuť se od té, co znáte z domova, nedá srovnávat. Nemusíte však zůstávat jen u nich. Jako přílohu si neberte bílé pečivo, ale ochutnejte báječně nadýchanou rýži s tmavými nudličkami či grilovanou zeleninu. To samé platí i v případě večeře.

Chcete-li si zahřešit, ochutnejte místní dezerty, které si ještě vylepšete čokoládovou či vanilkovou omáčkou. Úžasné!

Čas na krásu Odpoledne nechte své spolucestovatele jejich vlastnímu programu a zajděte si na zkrášlovací proceduru. Již zmiňovaný program All Inclusive Pharao v sobě zahrnuje mj. úžasné masáže. Během půl hodiny, kterou se vám bude věnovat profesionální masérka, si krásně odpočinete. Tělo vám bude hýčkat vonným olejem a u lehátka připravená mistička s okvětními lístky navodí úžasně relaxační atmosféru. A jelikož se vám bude věnovat žena, můžete se dokonale uvolnit a nebát se, že vypadáte neatraktivně. Takto uvolněná si prodlužte tu báječnou chvíli relaxace v krytém bazénu s výhledem na blankytně modrou oblohu. Blažený výraz ve tváři a svůdně pružné tělo nenechá nikoho na pochybách, že si umíte svou dovolenou užívat plnými doušky.

Zkrášlování zde není jen o masážích, i když ony tvoří významnou část. I nohy v létě pěkně trpí a přitom ztrácejí na kráse. Ale vy je potřebujete stále svěží a nádherné na pohled. Zajděte si do salónu na pedikúru. Nečekejte však, že sedadlo opustíte za chvilku. Kdepak, tato procedura potrvá více než hodinu. Ale vždyť není přeci kam spěchat, užijte si čas určený jen vám. Důkladné odstranění odumřelých buněk a depilace jemných chloupků obyčejnou nití, která se v rukách kosmetičky promění v nečekaně účinný nástroj, nejsou jediným bodem ošetření. Sem patří i uvolňující masáž a zábal z olivového oleje a hrubé soli.

Foto: autorka, Sunny Days

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Za žádnou cenu si nechcete připustit prohru anebo polevení ve výkonech. Jste naladěni na příjemnou notu a ještě k tomu stačíte pomáhat i kolegům. Vaše kariéra se rozjíždí a je v plném…

Nejčtenější články

Doporučujeme