Krásná a úspěšná

27. 11. 2003
Krásná a úspěšná
Která žena by nechtěla být dokonalá ve všem, co dělá a jak vypadá? Zdá se to jako nemožný a bláhový sen. Nikoliv, najdou se i takové, které řídí velké společnosti, žijí spokojený život a ještě jsou obdivované pro svůj vzhled. Jednou z nich je i Kelly Gray. Vysoká blondýnka nesoucí jméno, které evokuje styl a eleganci. Její matka Marie založila před více než 40 lety se svým manželem módní značku, kterou dnes zná v Americe každý, a nejen tam. Impérium St. John se úspěšně rozrůstá i do Evropy.

Kelly Gray již mnoho let symbolizuje elegantní kolekce rodinné značky. S rolí modelky se ale nespokojila. Po studiích začala pracovat pro firmu svých rodičů a dnes vede celou společnost, podílí se na tvorbě kolekcí a jako jediná modelka reprezentuje vzniklou módu na reklamních kampaních v nejprestižnějších magazínech.

I přes svůj zaplněný diář (hodně cestuje) i Kelly udělala čas na exklusivní rozhovor pro magazín Dama.cz.

Vaše jméno a tvář jsou úzce spojeny se značnou St. John. A to nejen proto, že jste dcerou zakladatelů ale také pracujete jako kreativní a výkonná ředitelka. Kterou část své práce máte nejraději – pózovat jako modelka, řídit společnost nebo se podílet na kolekcích populární značky? Po pravdě řečeno všechno. Každá činnost v sobě má tolik zajímavého. Užívám si všechno, co s mými funkcemi souvisí. Ale najdou se samozřejmě i povinnosti, které mě zase tolik nebaví. Ale každá mince má dvě strany.

Je báječné, že mohu cestovat do exotických koutů světa a poznávat jiný svět. Nicméně modeling je těžká práce a podmínky mohou být i nepříjemné. Když teplota klesne na bod mrazu a Vy musíte předvádět lehoučké šatičky a sandálky a ještě k tomu vypadat věrohodně a svěže, než se povede ten správný záběr. Zase focení se zvířaty bývá zábava a přináší sebou nové výzvy!

V roli kreativní ředitelky uplatňuji kreativní stránku své osobnosti. Baví mě spoluvytvářet kolekce.

Jaké je tajemství Vašeho úspěchu? Jako modelka jste začala v 15ti letech a každá Vaše kampaň je úplně jiná. Myslím si, že úspěch reklamních snímků tkví v jejich osobitosti, takže St. John kampaň rychle rozeznáte mezi všemi ostatními. Lidé si často prohlížejí fotografie a sami se chtějí stát součástí toho glamour a exotického světa, který jsme vytvořili na reklamách.

Jak vypadá Váš obvyklý den? Typické dny nemám. Každý je jiný, protože zastupuji tolik funkcí. Jeden den fotím na exotickém ostrově a další sedím ve své kanceláři, řídím porady nebo pracuji na kolekcích.

Co Vás v práci motivuje? Je to vášeň pro módu nebo touha šířit jméno své rodiny? Přestože módu, jak jsem již řekla, skutečně miluji, St. John pro mě představuje daleko víc. Je to součást mého života, můj životní styl. Hnací silou, která mě žene dál, je rodinný odkaz a možnost dále rozvíjet podnik, který založili moji rodiče.

Máte nějakou radu pro ženy, jak dosáhnout úspěchu v práci? Tvrdě pracujte. Nadchněte se pro to, co děláte.Učte se od svého okolí. A věřte si!

Jak byste charakterizovala kolekce St. John? Proč bychom je měli mít ve svém šatníku? St. John nabízí každé ženě správné oblečené. Mezi naše zákaznice patří mladé dívky i jejich elegantní babičky. Navrhujeme tradiční klasické kolekce v nadčasových barvách i tvarech, které jen tak z módy nevyjdou. Současná tvorba je o univerzálnosti, jak vše smíchat tak, aby výsledek byl dokonalý. Krása kolekcí spočívá v jejich všestrannosti.

Jaký je Váš šatník? Musí být opravdu veliký. Vedle nesčetného množství modelů značky St. John v něm najdete také Dolce&Gabanna a Gucci.

Naši čtenáři Vás znají z reklam, ale jak vypadá Kelly Gray mimo objektivy kamer? Co nosí módní ikona a bez čeho se neobejde? Vypadám úplně stejně, možná méně nalíčená. V současnosti o víkendech nenosím žádný make-up. Můj osobní styl by se dal poslat jako „rokerka na vedoucí pozici“. Ráda mixuji vyšívané džiny s nejrůznějšími topy. Dlouhá léta jsem chodila jen v lodičkách s jehlovými podpatky, ale dnes je ráda vyměním třeba na motorkářské boty.

Každou sezónu představujete novou kolekci a také nový kout Země, fotíte po celém světě. Jaké místo máte nejraději? Navštívila jsem spoustu zemí, měst i přírodních lokalit, ale nejraději cestuji do míst, kde strácím pojem o čase. V Africe nebo v Indii, tam může být 19. nebo 21. století … rozdíl nepoznáte.

Chystáte se přijet do České republiky? Je zde spousta krásných míst včetně Prahy, které byste měla vidět. Ano, slyšela jsem, že je Praha nádherná! Strašně ráda bych nafotila jednu z kampaní právě zde, ale všechno se vším souvisí: kolekce, myšlenka, kterou chceme sdělit, čas atd. Ale jeden nikdy neví …

Jste velmi zaměstnaná žena. Jak relaxujete? Sledujete módní trendy i ve svém volném čase nebo utíkáte ze světa šatů pryč? Často čtu nebo se dívám na filmy. Ale většinu svého volného času byste mě našli ve spánku!

Nemůžeme opomenout triky na krásu. Odhalte nám svou péči o pleť. Již dlouho používám odličovač od Elizabeth Arden Visible Difference a krém Daywear od Estée Lauder, který má ochranný faktor č. 15. Ty dva prostě zbožňuji! V kosmetické taštičce nosím řasenku od Yves Saint Lauren a bez lesku na rty se neobejdu. Nejraději mám Juicy Tubes od Lancome. Často měním líčidla, dostávám hodně vzorků během focení. Od mých 15ti let chodím každý týden ke kosmetičce. A ráda spím, to mi pomáhá k regeneraci nejvíc.

Děkuji za rozhovor, bylo mi ctí s Vámi hovořit. Za všechny čtenáře přeji hodně úspěchů Vám i značce St. John. Děkuji, že jste mě pozvali na Váš portál.

Prohlédněte si fotografie Kelly Gray z jejích posledních cest:

autor: Simona.cz

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

V tomto čase byste měli myslet sami na sebe, protože to tak dělá každý člen rodiny. Zpočátku vás to mrzí, protože vzájemná podpora nefunguje, nicméně to nechcete stále řešit. Teď jste tu…