Krásná i na sjezdovce: Jak ošetřit pleť a nalíčit se na horách

Krásná i na sjezdovce: Jak ošetřit pleť a nalíčit se na horách

Chystáte se o svátcích na hory a chcete i na svahu vypadat co nejlépe? V horských podmínkách vyžaduje vaše pleť odlišnou péči, a pokud chcete používat také make-up, chce to vědět, jak na to. Jak se správně nachystat na sjezdovku?

Hydratace

Víc než kdekoliv jinde je právě na horách důležité, abyste pleť důkladně hydratovala. Jedině tak bude vláčná a hebká a předejdete šupinkám, které by se na ní vlivem mrazu mohly tvořit. Ty pak v kombinaci s make-upem vypadají opravdu nevzhledně. Do horských oblastí si vždy vybírejte hutnější a mastnější hydratační krém, který bude schopen chránit vaši pokožku po celý den. Bude-li mít UV ochranu, tím lépe pro vás.

Pokračování 2 / 5

Opalovací krém

Opalovací krém s vyšším faktorem by vám neměl ve výbavě chybět ani na horách. Horské slunce dokáže být zrádné, a pokud svoji pleť nebudete chránit, může vaše snaha o hvězdný look na svahu přijít vniveč ve chvíli, kdy se spálíte a budete rudá jako rajče. Chraňte proto pokožku nejen nejen pleťovým krémem s ochranným faktorem, ale i opalovacími přípravky!

Pokračování 3 / 5

Voděodolný make-up

Pokud chcete, aby váš make-up odolal potu i případné sněhové vánici, pořiďte si takový, který je voděodolný. Jestli ale nemáte na pleti příliš nedokonalostí, je lepší použít BB krém nebo tónovací krém, které vaši pokožku sjednotí a zároveň bude působit přirozeně. Abyste si zajistila, že make-up zůstane na svém místě, zafixujte ho. Raději než sprej ale použijte fixační pudr, jenž navíc pleť hezky zmatní.

Pokračování 4 / 5

Řasenka a tužka

Bez řasenky se obejde málokterá žena, obzvlášť pokud má světlé řasy. Používáte-li také linku na oči a tužku na řasy, je na místě pořídit si voděodolné varianty. Na horách je vlhko, a pokud by vás postihla sněhová vánice nebo byste se více zapotila, vypadala byste s běžnými líčidly za chvíli jako klaun. S líčením to ale na svah nepřehánějte, je to zbytečné. Mrazivý vzduch a vítr vám dodají přirozený červený nádech ve tvářích, což je kolikrát víc než drahá líčidla!

Pokračování 5 / 5

Ochranný balzám

Řekněme si to upřímně rudá nebo tmavá rtěnka působí na sjezdovce dost nepatřičně a prostě se pro sport nehodí. Vašim rtům daleko více prospěje, když budete mít v kapse připravený balzám na rty, který je ochrání před popraskáním a dodá jim vitamíny, aby byly svěží a hebké. Pokud přece jen chcete dodat svým rtům nějaký odstín, pořiďte si tónovaný balzám, který jim dodá lehký barevný nádech.

Doporučujeme

Články odjinud