Krásná pleť v zimě: Čemu se vyhnout při péči o pokožku v zimním období?

Krásná pleť v zimě: Čemu se vyhnout při péči o pokožku v zimním období?

Máte ráda zimu, nebo ji také vždy přetrpíte a nemůžete se dočkat prvních jarních dnů? V každém případě mrazivé počasí ani sníh naší pleti příliš nesvědčí. Čemu byste se měla vyhnout, aby pokožka utrpěla co nejmenší újmu?

Nelouhujte se v horké lázni

I když se může horká sprcha nebo vana zdát jako skvělý nápad, když se vrátíte domů promrzlá a chcete se zahřát, není to tak. Horká voda na chladné pokožce totiž dokáže způsobit pěknou neplechu, která vede k vysušené a šupinaté pleti. Odolejte proto lákavě vypadající horké lázni a raději zvolte vlažnější sprchu nebo koupel, která nebude trvat déle než deset minut. Abyste udržela kůži hydratovanou, natřete ji na závěr tělovým máslem.

Jak vybrat kolagen na pleť? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Neaplikujte make-up na vysušenou pokožku

Je normální, že se vám v zimě víc vysušuje pokožka, a je potřeba dbát na důkladnou hydrataci. Jestli je ale vaše pleť vysušená a šupinatá, rozhodně na ni neaplikujte krycí make-up. Nic jím totiž nezakryjete, naopak problém zvýrazníte. Použijte buď jemný peeling, nebo ještě lépe lufu na odstranění šupinek a teprve poté natřete pleť výživným a hydratačním krémem. Počkejte, až se vstřebá a pokožka získá jemnější vzhled. Pak aplikujte make-up, který je odlehčený a nevysuší vaši pleť ještě víc.

Pokračování 3 / 5

Nepijte příliš kofeinových nápojů

Může se zdát, že není možné překonat chladná zimní rána bez šálku horké kávy, na vaši pleť to ale nemá dobrý vliv. Konzumace příliš mnoha kofeinových nápojů, jako jsou káva, čaj nebo Coca-cola, vede k větší dehydrataci pokožky. Pokud se bez denní dávky kofeinu neobejdete, zkuste ji omezit na minimum, dopřejte si kávu, ale Coca-colu nahraďte jinými nápoji. A ujistěte se, že pijete dostatek čisté vody, abyste potlačila nechtěné účinky kofeinu, tedy dehydrataci.

Pokračování 4 / 5

Nepoužívejte pudry

Zkuste se vyhnout používání pudrových přípravků. Tvářenky či rozjasňovače se dnes už vyrábějí i v podobě krémů či krémových tyčinek, které jsou do zimního počasí vhodnější. Pudr totiž absorbuje olej a může vaši tvář vysušit, zejména v zimních měsících. Uložte proto pudry na jaro a léto a na zimu přejděte na krémové konzistence!

Pokračování 5 / 5

Nenoste mokré oblečení

Sníh ani déšť nedělá pokožce příliš dobře. Ať už sněží, nebo jste právě absolvovala sněhovou bitvu s dětmi a máte mokré oblečení, šálu i čepici, snažte se co nejrychleji převléct. Vlhké svršky mohou dráždit pokožku a způsobit svědění a začervenání. Stejně tak si dejte pozor na výběr materiálů, které v zimě nosíte. Vlněné a hrubší oděvy držte dál od pokožky, abyste ji zbytečně nedráždila.

Doporučujeme

Články odjinud