Krásná prsa bez plastiky? Jde to! Stačí vědět jak!

2. 6. 2015
Krásná prsa bez plastiky? Jde to! Stačí vědět jak!
Po mladistvém dekoltu touží každá žena. Protože ňadra nejsou tvořena svaly, klasické posilovací cviky na ně příliš nefungují. Přesto se dá udělat leccos…

Tvar ženských prsou udržují vazivové pruhy, tuková tkáň a pokožka. Jejich mladistvý vzhled a pružnost ovlivňuje genetika, ale také to, jak o svá prsa žena pečuje. Důležitá je vhodně zvolená strava bohatá na vitaminy, antioxidanty, čerstvé ovoce a zeleninu, zdravé tuky a kvalitní bílkoviny, dostatek každodenního pohybu a pitný režim.

Dejte svým ňadrům oporu jídlem

Nejen pro krásné, ale především zdravé poprsí bych doporučila zařadit do jídelníčku brokolici, která obsahuje velké množství vitaminu C a E a má silné antioxidační účinky. Navíc je bohatým zdrojem kyseliny listové a železa, jež jsou pro ženy zásadní, “ uvádí specialistka Světa zdraví na výživu Eva Kuhnová.

Dále ženám toužícím po krásných prsou doporučuje jíst tučné ryby, jako jsou losos, makrela nebo sledě a mleté lněné semínko (zdroje omega 3 nenasycených mastných kyselin), kvalitní ořechy a luštěniny (proteiny, vitaminy, antioxidanty, vláknina a látka inositol, která chrání před rakovinou prsu a střev).

Zázračný kolagen – doplňujte ho želatinou nebo řasami

Pro kvalitu a pružnost pokožky prsou je zásadní kolagen. „Problémem je, že zhruba od 25 let produkují buňky kolagenu méně. Aby se v těle tvořil, potřebujeme dostatečné množství kolagenních aminokyselin, “ říká výživová poradkyně Kuhnová. To zajistíme nejlépe potravinářskou želatinou vyrobenou ze zvířecího kolagenu.

Zdroje kolagenu v rostlinné říši představují například ruduchy (červené řasy) nebo pupečník asijský (gotu kola). Naopak nepřítelem kolagenu je cukr, sladkosti a potraviny, které cukr obsahují, protože se může podílet na změně struktury kolagenu.

Využijte možnosti, které naše babičky neměly

K malým „podvůdkům“ na přírodě patří estetická medicína. „Například ošetřením radiofrekvenčním přístrojem umíme téměř vrátit čas. Dokáže totiž viditelně omladit pleť až o pět let,“ prozrazuje wellness koučka a zakladatelka Petra Clinic Petra Řehořková. „Při tomto zákroku se pomocí tepelné energie vyslané do podkoží malými jehličkami zahřívají a napínají kolagenní a elastinová vlákna. Tím se napne i kůže a nastartuje tvorba nového kolagenu, “ upřesňuje omlazovací proces Řehořková.

Přístrojů a ošetření, které umí hotové zázraky, je dnes mnoho, ať už se jedná o zmíněnou mikrojehličkovou radiofrekvenci, kolagenárium nebo radiofrekvenční vlnu. Krátkodobé a méně intenzivní úspěchy přináší i masáž dekoltu v masážním studiu či u kosmetičky.

Mažte jednou denně, v těhotenství dvakrát

Už od mládí je vhodné pokožku prsou pravidelně jednou denně mazat zvlhčujícím nebo výživným mlékem. Těhotné ženy by měly mazat prsa dvakrát denně (ráno a večer) olivovým olejem nebo mastným krémem, aby kůži při zvětšujícím se objemu prsou dostatečně zvláčnily a předešly tak tvorbě nevzhledných prasklinek (strií).

Co dále miluje kůže na prsou?

● Střídání chladné a teplé vody ve sprše. ● Potírání kostkami ledu. ● Ochranu krémy a mléky s UV filtrem při slunění (dekolt bez dostatečné UV ochrany si říká o předčasné vrásky a pigmentové skvrny). ● Spánek na zádech (ne na břiše ani na boku). ● Nošení správné velikosti podprsenky (a pevné podprsenky na sport).

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Nepříjemné chvíle v momentální práci jsou doslova na denním pořádku. Ještě to chvíli vydržte a nebudete určitě litovat. Kdybyste ze zaměstnání odešli už nyní, nebylo by to nejlépe…

Nejčtenější články

Doporučujeme