Krásné a přirozené vlny: Jak si je vytvořit doma bez pomoci kadeřníka?

23. 7. 2021
Krásné a přirozené vlny: Jak si je vytvořit doma bez pomoci kadeřníka?
Vytvořit si krásné vlny bývá trochu oříšek, když se vám to ale povede, můžete obzvlášť v létě docílit v kombinaci s outfitem dokonale romantického looku. U moře vám vlny přirozeně utvoří mořská voda se solí a sluncem, za pomoci našich pěti tipů je ale zvládnete i doma.

Vlny pomocí kulmy

Pomocí kulmy si můžete vytvořit nedbalé vlny, ale také uhlazenější účes. Ten vyžaduje natáčení všech pramenů do jednoho směru, a to tak, že se kulma drží svisle u hlavy a pramínky se vedou od obličeje dozadu. Poté se nechají vychladnout (buď volně, anebo zasponkované v „kremroli“) následně se rozpustí a pročešou, čímž se vlnky spojí v jednu. Na závěr se ještě dotvarují a přelakují fixačním sprejem.

Zásadní rozdíl u vytváření messy vln tkví v tom, že tady se kulma přikládá k hlavě vodorovně a konce se nechávají volné, netvarují se. Chcete-li zároveň docílit většího objemu, je nutné střídat po patrech směry obtáčení. Důvod je prostý, vlnky musí jít proti sobě, aby se nespojily a vytvořily požadovaný rozcuch. S pomocí prstů pak jednotlivé pramínky postupně roztahejte směrem od konečků k hlavě. Pokud byste totiž kadeře prohrabávala klasicky rukama, nejenže byste přišla o objem u kořínků, ale hlavně by se vlasy rozpramínkovaly a už by nepůsobily rozcuchaně.

Ať už se pustíte do jakýchkoliv vln, vždy platí, že vlasy před kulmováním musíte nastříkat ochranným termo sprejem a nemít v nich žádné stylingové přípravky, jako jsou tužidla, gely nebo laky.

Tip: Pravidlo, od jaké úrovně začít vlny točit, je pro každou jiné a záleží na tvaru obličeje. U hodně hubené tváře lze vlnit asi od uší, u kulatého nebo trojúhelníkového obličeje je lepší soustředit se jen na délky, od spodní čelisti níž.

Jak mít vlny jako mořská panna podle Jennifer Lawrence? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Vodnáři, tento měsíc jste pod ochranou Marsu, který vám dodává dostatek energie. Dalo by se říci, že se nezaleknete sebenáročnějšího úkolu a budete všem kolegům nápomocní. Jakmile…