Krásně zářivé oči? Jen líčidla nestačí, pečujte o pokožku

28. 1. 2019
Krásně zářivé oči? Jen líčidla nestačí, pečujte o pokožku
Oči jsou nejvýraznější část obličeje a přitahují většinu pozornosti. Jenže na nás okamžitě prozradí, v jaké kondici je naše tělo i duše. Právě na očích se pozná únava, smutek, vztah k alkoholu, ale i věk, nedostatek spánku stejně jako zdravotní potíže. I to je důvod, proč se líčíme. Chceme, aby působily zářivě a mladistvě. Ale jen líčidla nestačí, nejdůležitější je péče o pokožku kolem nich.

Dejte pleti napít

Důvod, proč pleť v očním okolí stárne nejrychleji, je ten, že neobsahuje téměř žádné mazové ani potní žlázy a rychle ztrácí hydrataci. Když k tomu přidáte mimiku, vliv slunce, větru, přechody z tepla do zimy a naopak, je jasné, že bez zvláštní péče se neobejde. A ať se to zdá jakkoli banální, první krok je dostatečný pitný režim. Dva litry vody denně pomůžou kůži kolem očí (ostatně i jinde) držet v dobrém stavu. Stárnutí sice galonem vody nezastavíte, ale aspoň ho neurychlíte.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Nadřízený nemá lepšího pracovníka než vás. Opravdu ve vás věří, a proto vás i podporuje. Už jste se poučili a nenecháte si od nikoho zhatit profesní plány. Na práci se soustředíte a začíná…

Nejčtenější články

Doporučujeme