Krásnější pleť během jednoho týdne? Vyzkoušejte tyto tipy!

Krásnější pleť během jednoho týdne? Vyzkoušejte tyto tipy!

Po zimě bývá pleť často povadlá, zašedlá a bez života. Neprospívá jí změna ročního období, ale ani alkohol nebo špatné stravování. Jak rozjasnit pokožku během pouhého jednoho týdne?

Zkuste masku na noc

V lékárně nebo v drogerii dnes seženete noční masky, které nutně nemusí zruinovat vaši peněženku. Zkuste takovou, kterou lze používat denně, a po dobu jednoho týdne ji aplikujte na noc na obličej. Tyto masky bývají hodně koncentrované, aby působily celou noc, a tak se do vaší pleti dostane super dávka živin a vitamínů. Za týden takové masky dokážou zázraky!

Pokračování 2 / 5

Použijte zvlhčovač vzduchu

Pokud vaše pokožka inklinuje k vysušování, znamená to, že i rychleji stárne. Je proto třeba ji dostatečně hydratovat. Vlhkost v kůži je totiž nezbytná pro absorpci vitamínů i tvorbu kolagenu a také pro zářivý vzhled vaší pleti. Pokud tedy máte suchou pokožku, zainvestujte do zvlhčovače vzduchu, který zapínejte na noc, ať je zima nebo léto.

Pokračování 3 / 5

Zařaďte esenciální oleje do péče o pleť

Najít ty nejvhodnější esenciální oleje pro vaši pleť sice zabere trochu času, ale výsledek za to stojí a sama se budete divit, jak jste bez nich do té doby mohla fungovat. Tyto olejíčky pomohou vaší pleti k lepší detoxikaci, ke zklidnění, k rozjasnění a už po týdenním užívání bude vaše pokožka vypadat zářivěji a mladistvěji.

Pokračování 4 / 5

Vyhněte se alkoholu

Jak známo, alkohol je zabiják krásné pleti. Jeho pití dehydratuje vaše tělo a tím pádem vysušuje i pokožku. Chcete-li se těmto problémům aspoň trochu vyhnout, pijte při konzumaci alkoholu hodně čisté vody, nejlépe jednu sklenku vody na jednu sklenku vína. Tak pomůžete snížit negativní účinky alkoholu a zpomalíte proces stárnutí. Nejlépe ale uděláte, když alespoň na týden alkohol vynecháte. Vaše pleť vám za to poděkuje!

Pokračování 5 / 5

Přemýšlejte nad jídelníčkem

Zkuste alespoň na týden pečlivě přemýšlet nad tím, co jíte. Zkuste nezdravé jídlo nahrazovat ovocem a zeleninou, omezte kávu a místo ní pijte čaje a vodu, zkuste jíst naposledy dvě až tři hodiny předtím, než jdete spát, abyste netrávila v noci. Už po týdnu se vám pleť odvděčí lepším vzhledem a celkově se budete cítit lépe po celém těle!

Doporučujeme

Články odjinud