Krásu najdete v lednici: Smetana umí zázraky s pletí, vlasy i zdravím | Foto: iStock

Foto: iStock

Krásu najdete v lednici: Smetana umí zázraky s pletí, vlasy i zdravím

Napadlo by vás, že za krásu nemusíte utrácet v drogerii, ale stačí nakouknout do lednice? Právě tam se skrývá pomocník v podobě smetany či zakysané smetany, které mají pozitivní vliv nejen na vaši krásu, ale i zdraví. Jak je využít?

Tradiční čínská šlehačková koupel

Na smetanu nedali dopustit staří Číňané. Používali ji jako součást omlazujících kúr. Vyzkoušejte jejich voňavou koupel: do připravené lázně přidejte šálek ušlehané tučné smetany a pár kapek medu. Lehněte si do vany alespoň na půl hodiny a odpočívejte. Výsledek? Smetana zvláční pleť, med zase odbourá únavu.

Jak omladit obličej cvičením? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 7

Sedmidenní kúra pro pleť

Ráno vynechejte jakoukoli kosmetiku a na očištěnou pleť naneste zakysanou smetanu. Chvíli počkejte, až se vrstva vsákne. Tak to dělejte každé ráno a večer po dobu sedmi dní. Vaše pokožka bude krásná a zářivá a omládne o pět až deset let.

Pokračování 3 / 7

Bílé mlsání nejen pro císařovny

Každý máme nějakou slabost a císařovna Marie Terezie se netajila tím, že miluje šlehačku. Nejraději měla tu nejčerstvější. Proč? Protože je lehce stravitelná. Kuchaři ji pro ni proto šlehali na ledu dovezeném přímo z Alp. Zkuste to tedy jako ona.

Pokračování 4 / 7

Zmizík na pihy

Pihy už dávno nejsou brány jako něco, co by hyzdilo vaši krásu, naopak, jsou považovány za přednost. Pokud vám ale přece jen vadí, můžete proti nim bojovat přírodní cestou. Zakysaná smetana má v sobě kyselinu mléčnou, která zesvětluje pleť. Rozetřete tři čtvrtě hrnku smetany na místa, kde máte pihy. Počkejte deset minut a pak pleť opláchněte.

Pokračování 5 / 7

Pohlazení pro vlasy

Směs ze zakysané smetany a citronu vaše vlasy posílí. Dvě lžíce smetany promíchejte se lžičkou citronové šťávy a polovinou lžičky teplého slunečnicového oleje. Směs vetřete do vlasů a nechte 40 minut působit. Pak si hlavu umyjte.

Pokračování 6 / 7

Prevence proti chřipce

Salát z kysaného zelí a zakysané smetany posílí vaši imunitu. V míse smíchejte 500 gramů kysaného zelí, nakrájenou cibuli, mrkev, jablko a nastrouhaný křen. Směs zalijte zakysanou smetanou a promíchejte. Dobrou chuť!

Pokračování 7 / 7

Pro lepší pohodu a zažívání

Máte pocit nafouklého břicha? Pomůže vám 16% zakysaná smetana. Je totiž lehce stravitelná. Zároveň je bohatá na mléčné bílkoviny a minerální látky. Vitaminy A, D, E i K dobře ovlivňují střevní mikroflóru, a tudíž zlepšují trávení.

Doporučujeme

Články odjinud