Kráva Jana Saudka

8. 3. 2004
Kráva Jana Saudka
Od června tohoto roku budou mít návštěvníci i obyvatelé Prahy možnost shlédnout jedinečný světový „open air“ projekt CowParade Prague 2004. Na frekventovaných místech hlavního města budou čtyři měsíce rozmístěny dvě stovky krav v životní velikosti.

Sochy krav budou barevně ztvárněny tuzemskými začínajícími i známými umělci. Jednu ze soch krav právě ve svém ateliéru dokončil i světově proslulý fotograf Jan Saudek.

Na rozdíl od jiných umělců používá Jan Saudek olejové barvy. Ještě před samotným malováním nafotil s původně bílou krávou sérii fotografií. V tomto týdnu přislíbila začít s realizací „své“ krávy i Sára Saudková.

CowParade Prague 2004 je mezinárodní projekt, vznikl v roce 1998 v Curychu a od té doby procestoval již 18 světových metropolí jako například Chicago, New York, Sydney, Houston, Londýn či Brusel. V České republice se bude konat pod záštitou hlavního města Prahy a ve spolupráci se společností Eurotel Praha, spol. s r. o. Stejně jako v uvedených městech se i zde stane významnou společenskou událostí, která obohatí kulturní život města a vzbudí ohlas u široké veřejnosti i sdělovacích prostředků. Podle předchozích zkušeností také výrazně přispěje ke zvýšení turistického ruchu. Od června do září 2004 budou na atraktivních místech v centru hlavního města umístěny barevné laminátové sochy krav v životní velikosti, jejichž finální podobu umělecky ztvární místní známí i začínající umělci. Formou sponzorství jedné laminátové sochy či celé skupiny mají potenciální sponzoři možnost ovlivnit výběr umělce, ztvárnění díla a jeho pojmenování.

zdroj: IMPACT PR foto: Pavel Černoch

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Profesní plány jsou vytříbené, myslíte na každý detail. Najdete chybu tam, kde ji druzí nevidí. Kvůli tomu si vás nadřízený oblíbil. Pokud pracujete ve finančnictví, nemáte šanci na…

Nejčtenější články

Doporučujeme

Recepty pro vás Další recepty