Krém proti času

15. 6. 2009
Krém proti času
Dnešní doba klade na ženy velmi vysoké nároky, a nejen doba. Stále více žen pečlivě dbá na své zdraví a zevnějšek, mladistvý a odpočatý vzhled se stává nezbytností. Bohužel rychlé tempo současnosti, stres a v neposlední řadě čas zanechává na tváři výrazné stopy.

S věkem pleť ztrácí svoji pružnost a její struktura se výrazně mění. Každý den je navíc vystavena škodlivým účinkům slunečního záření, které urychlují její stárnutí. Prvními projevy jsou známky dehydratace, které se postupně mění v jemné a později hlubší vrásky. Na nejvíce vystavovaných partiích slunci se objevují pigmentové skvrny a pleť tak ztrácí mladistvý vzhled.

Jako rychlá a efektivní řešení se nabízejí možnosti dermatologů a plastické chirurgie. Injekce pro uhlazení nebo vyplnění pleti, peeling pro obnovu, použití laseru… Záplava technik, které využívá stále více a více žen. Ovšem ani ty nezajistí dlouhodobé výsledky bez řádné základní péče v podobě kosmetických přípravků. Odličování a očistu pleťovým mlékem či gelem v případě mastnějších typů pokožky jistě není potřeba zdůrazňovat. Co ovšem použít dál? S výběrem toho správného krému vám nyní poradíme, ze zajímavých novinek si jistě vyberete.

Hydratační lázeň

Správná hladina hydratace v kůži zaručuje její mladistvý a svěží vzhled, jemnost na dotek a dostatečnou pružnost a tím i méně vrásek. Přirozená samohydratace pleti však s věkem výrazně klesá, u namáhané pokožky začíná tento proces velice brzo a také velmi rychle. Ke spuštění procesu vysychání dochází, jak již víme věkem, ale také změnami teploty, slunečním zářením, znečištěným životním prostředím.

Kosmetickým řešením tohoto problému je zpomalit vypařování vody z povrchu pleti a zásobovat pokožku výživnými složkami. Péče Skin Life SOS Hydra Repair značky Helena Rubinstein představuje intenzivní hydrataci pro každou ženu, která potřebuje pleť hydratovat a cítí, že pleť pne, je „nepohodlná“ a chybí jí jemnost na dotek. Samozřejmě je určena i každé ženě, která chce předejít stárnutí. K dostání je ve dvou variantách – pro normální až smíšenou pleť a pro normální a suchou pokožku.

cena: 2050 korun

Proti stresu

Každodenní stres se neblaze podepisuje na celém organizmu včetně kůže. Stres totiž spouští v mozku procesy, které vedou k podráždění, nerovnováze hladiny hydratace, narušení obnovy pokožky a pocitům napětí a nepohodlí. Těmito nepříznivými vlivy se zabývali vědci v laboratořích Lancôme a přišli s průlomovou technologií, jako první uvedli komplex látek, které zabraňují výše uvedeným příznakům. Řada Hydra Zen tak uspokojí potřeby pleti vystavené stresům a napětí, zklidní ji a dodá vše potřebné.

Lancôme rozšiřuje svou oblíbenou linii o novinku, zklidňující, osvěžující a lehký přípravek nabízející výjimečný komfort pleti. Hydra Zen Neurocalm gel-krém poskytuje skutečně celistvý smyslový zážitek, zanechává pleť s pocitem okamžitého osvěžení, vláčnou, jemnou a intenzivně hydratovanou. Péče je vhodná pro všechny typy pleti včetně citlivé. Mírní zarudnutí, pálení a zajišťuje tak odpočatou a zářivou pleť.

Cena: 1650 korun

Vrátit zpátky čas

Zastavit či dokonce vrátit zpátky čas je zřejmě přáním každé ženy, která při pohledu do zrcadla objeví novou vrásku či ty stávají se neustále prohlubují. Hledání nového elixíru mládí zasvětili vědci u Estée Lauder a přišli na vynikající účinky kyselina tri-hyaluronové a genu zpomalujícího výměnu buněk, čím jim dává více času na regeneraci. Vytvoření nové exkluzivní technologie, která snoubí vlastnosti obou těchto látek, dosáhli dramatických výsledků. Při testování celých 98% žen potvrdilo výrazné účinky krémů Time Zone.

Pravidelným používáním krému Time Zone docílíte redukce vrásek, pleti hladké a zářivé na dotek i pohled a především odpočaté a mladistvé. Zavedením technologie Sirtuin EX1 v kombinaci s komplexem kyseliny tri-hyaluronové je dosaženo optimálního kožního prostředí, které umožňuje starým buňkám, aby se začaly znovu chovat jako buňky mladší. Vrásky se zmenší a kůže bude vypadat mladší. Krém Time Zone je k dostání ve dvou variantách, pro normální až smíšenou pleť a pro suchou.

Cena: 1560-2200 korun

Síla z moře

Ochrana, regenerace, zpevnění a hydratace jsou čtyři nejdůležitější předpoklady pro krásnou, zdravou a mladistvou pleť, bez ohledu na její typ či věk. Jedině tak totiž udržíte pokožku v kondici, ta se může bránit nepříznivým vlivům okolí i samotného těla. Jedinečným přípravkem v boji pro zachování krásné pleti je denní krém Advanced Marine Biology švýcarské značky La Prairie.

La Prairie si vytkla za cíl nedat šanci času a eliminovat projevy předčasného stárnutí už od jejich prvních příznaků. Mimoto zajišťuje pokožce bohatou výživu a regeneraci. Využívá k tomu výhradně ingredience získané prostřednictvím ekologicky šetrných postupů, při nichž nedochází k devastaci přírody. Kolekce Advanced Marine Biology je určena pro moderní muže a ženy, kteří si chtějí uchovat zdravou a mladistvou pokožku navzdory prvním příznakům jejího stárnutí. Navíc je jim sympatická ekologická stránka věci – že v žádném přípravku nejsou využity jiné ingredience, než ty, které byly vypěstovány mimo světové oceány pro potřeby La Prairie. Přípravky chrání křehký ekosystém pleti před negativními vlivy vnějšího prostředí a napomáhají minimalizovat jejich stopy.

Advanced Marine Biology Day Cream SPF 20 kombinuje účinek ochranných filtrů se silou mořských ingrediencí. Jejich komplex obsahující mj. fytoplankton chrání pokožku před vlivem UV záření a v důsledku jeho působení i před předčasným stárnutím. Exklusivní buněčný komplex, proteiny a výtažky z přesličky a ženšenu společně regenerují narušenou pleť a podporují zlepšení jejích funkcí. Dva druhy mořských řas se zase starají o zpevnění, posílení a výživu. Kromě toho napomáhají při tvorbě kolagenu a působí i jako antioxidanty. Výtažky z mořské levandule pomáhají obnovovat funkci lipidové bariéry, čímž udržují potřebnou hladinu hydratace.

Krém Advanced Marine Biology pokožce zajišťuje novou, širokospektrální ochranu proti předčasnému stárnutí způsobenému negativními vlivy narušeného životního prostředí. Pokud chcete zajistit své pleti špičkovou péči a kondici, neodkládejte péči na dobu, když už může být pozdě.

Cena: 4500 korun

Přirozená pružnost

Aby boj proti vráskám byl skutečně účinný, je potřeba se zaměřit přímo na podstatu linek ve tváři. Vědci ve středisku kosmetických výrobků značky Chanel zaměřili svou pozornost na kolagenová vlákna a jejich úbytek a tuhnutí. V tomu dochází s přibývajícím věkem, na svědomí to má spojení proteinů a cukrů, tzv. glukace. Nová linie Ultra Correction Line Repair cíleně míří na tento proces a aktivuje přirozený deglykační proces, kterým se obnovuje ideální pružnost pleti.

V srdci této nové řady je Bay Cedar PFA - cedar z Indonésie, který má výjimečnou sílu účinkovat hluboko v pleti a odstraňuje ztuhlost sítě kolagenových vláken a obnovuje objem a kyprost vrchních částí kůže.

Denní krém Ultra Correction Line Repair jde mnohem dál než běžné krémy pro vráskám, nezaměřuje se jen na viditelnou minimalizaci předčasného stárnutí. Tento vysoce efektní přípravek intenzivním působením redukuje linky a vrásky přímo v jejich centru, vyplňuje je zevnitř a to viditelným a dlouhodobým způsobem. Zároveň chrání před dalšími, které vznikají mj. v důsledku slunečního záření. Ihned po aplikaci sametového krému ucítíte jeho účinky, povrch tváře se rázem zjemňuje, vyhlazuje a pleť je krásnější.

Cena: 3200 korun

Křemíkem proti stárnutí

Nejen vrásky jsou známkou stárnutí, ruku v ruce s nimi jdou i další příznaky jako povolené kontury, zarudnutí, tmavé skvrny, bledost, tmavé kruhy pod očima či našedlá pokožka. Proto by se péče, kterou své pleti věnujete, měla zaměřit na pokožku a její nedokonalosti komplexně. Když už klasická péče proti vráskám a zpevnění nestačí, sáhněte po něčem silnějším.

Laboratoře Biotherm se nejnověji zaměřily na účinky čistého křemíku na pleť a výsledky jsou skutečně překvapující. Křemík totiž pomáhá obnovit podpůrné tkáně. Proto vznikla ucelená pleťová řada Rides Repair Chroma-Lift, založená právě na účincích této látky. Minerální křemík účinkuje na povrchu pokožky, kde rozptyluje světlo, čímž opticky vyhlazuje vrásky. Organický křemík zase působí do hloubky v jádru pleti a obnovuje vnitřní hmotu. Je nepostradatelnou součástí podpůrné tkáně pokud jde o uspořádání a stabilitu, posiluje a stabilizuje dermální matrix.

Pro maximální liftingový a zpevňující účinek spojili vědci působení mechanické retrakce a biologického zhuštění. Vyvinuli postup, který působí na změnu mikropovrchu pleti díky mechanickému uhlazení. Zpevnění povrchu je dosaženo rozmístěním částic, které se vzájemně pojí po aplikaci přípravku a odpaření obsažené vody: výsledný tenký film vytváří zpevňující účinek na povrchu pleti.

cena: 1790 korun

Všemocná příroda

Vysušená pokožka působí již na pohled nehezky, loupe se, chybí jí zdravá barva, vrásky vznikají velmi brzo a také se rychle prohlubují a na dotek je hrubá, bez jemnosti a také dává své majitelce nepříjemný pocit pnutí. S tím si rychle poradí vhodná kosmetická péče, třeba právě taková, která čerpá z darů čisté přírody namísto mnoha umělých a přespříliš chemických ingrediencí.

Biokosmetická laboratoř Sanoflore prozkoumala více než stovku esenciálních olejů. Pouze jediný a unikátní bio esenciální olej z cypřiše stálezelného prokazuje intenzivní hydratační účinek a navrací pokožce schopnost se hydratovat. Tuto schopnost koncentrovanou v bio esenciálním oleji z cypřiše stálezeleného je zde využita jako zdroj přírodní hydratace a tak vznikl opravdový nektar pro pleť. Krém obsahuje bio esenciální olej z cypřiše stálezeleného pro hydrataci pleti, extrakt z granátového jablka pro stimulaci cirkulace vody a extrakt z bio vlčího bobu pro posílení přirozené obranyschopnosti pleti a zamezení ztráty vody.

Cena: 550 korun

Vitamínová ochrana

Ochrana před slunečními paprsky je nesmírně důležitá a to po celý rok. Záření totiž poškozuje nenávratně kůži, ničí potřebná kolagenová vlákna, která zajišťují pevnost a hustotu pleti. Na jejím stavu se podepisuje také životní styl a nedostatek vitamínů. Ty nyní můžete pokožce dodávat i v denním krému.

Liftactiv CxP UV je péče obnovující strukturu pleti proti vráskám a ztrátě pevnosti, která obsahuje ochranný UV filtr SPF 15 a kombinaci Peptide2 a vitaminu C s postupným uvolňováním. Krém obnovuje kožní buňky, okamžitě zpevňuje pleť a působí jako biologický lifting, který okamžitě vyhlazuje pleť a dlouhodobě účinkuje na obnovu struktury.

Použitá ochrana proti UV záření přispívá k prevenci předčasného stárnutí pleti – Liftactiv CxP UV obsahuje UVA i UVB filtry. Nemastná a nelepivá textura péče dodá pleti pocit komfortu. Kombinace Peptide2 a vitaminu C s postupným uvolňováním regeneruje a stimuluje přirozenou tvorbu kolagenových, elastinových vláken a fibroblastů.

Cena: 800 korun

Póry i vrásky mizí

Zpočátku je pleť mladá a hebká. S časem ale vytváří stále méně nových buněk. Na povrchu kůže jsou potom buňky neuspořádané. Pleť působí méně hladkým dojmem, její povrch je nerovný: začínají se objevovat vrásky, textura je nevyvážená, tón pleti méně zářivý. Aby k tomu nedocházelo, přišla značka L'Oréal Paris s intenzivním vyhlazujícím krémem z řady Derma Genesis.

Tajemstvím úspěchu přípravků Derma Genesis je kombinace účinných aktivních látek. Výzkum společnosti L’Oréal nabídl nové technologie, které jsou zcela v souladu s pletí a které umožňují docílit inovované podoby procesu čištění pleti. Použití kyseliny hyaluronové, Pro-Xylanu™ a Aktivní vyhlazující složky podporuje vznik nových buněk, zpevňuje póry a intenzivně vyhlazuje pleť.

Již po 4 týdnech používání Intenzivního vyhlazujícího krému pocítíte, jak se pokožka vypnula a snížila viditelnost pórů. Ihned po jeho aplikaci drobné vrásky ustupují a textura pleti se vyvažuje. Jemná textura se zlatými a fialovými mikroperličkami zlepšuje jas tváře.

Cena: 429 korun

Omlazující strom

Nejen cypřišový strom v sobě ukrývá blahodárné účinky pro pokožku, stejně tak je najdete v buku. Výtažek z tohoto stromu obsahuje molekulu zvanou Pro-Xylane, která viditelně vyplňuje i hluboké vrásky. Proto na ní staví nový denní krém Ultra Lift Pro-X značky Garnier.

Obnovující zpevňující péče proti vráskám obsahuje vedle již zmiňovaného Pro-Xylanu také UVA a UVB filtry s hodnotou SPF20 chránící pokožku před negativním UV zářením a předčasným stárnutím. Pro-Xylane vrací pleti její základní hmotu. Zvyšuje tvorbu kolagenu, který je odpovědný za strukturu pleti. Pokožka obličeje a krku okamžitě působí hladším a pevnějším dojmem. S každým dnem se na pohled vrací její objem a hustota. Vrásky jsou viditelně vyplněné, a to už během dvou týdnů.

cena: 299 korun

foto: archiv firem

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Snažte se citlivěji reagovat na některé události ve svém životě. Slunce září na vaše znamení tak trochu v úsporném režimu, což signalizuje, že nemáte moc oslnivou vitalitu. I když vás…

Nejčtenější články

Články odjinud