Krém na ruce Die Nikolai, www.biodynamickákosmetika.cz 300 Kč Foto: Archiv firem

Krém na ruce Die Nikolai, www.biodynamickákosmetika.cz 300 Kč Foto: Archiv firem

Krém na ruce Die Nikolai, www.biodynamickákosmetika.cz 300 Kč Foto: Archiv firem
Krém na ruce Die Nikolai, www.biodynamickákosmetika.cz 300 Kč Foto: Archiv firem
Krém na ruce Fenjal, www.fann.cz 110 Kč Foto: Archiv firem
Krém na ruce Tocca, www.fann.cz 270 Kč Foto: Archiv firem
30
Fotogalerie

Krémy na ruce v zimním období oceníte: Jak je používat a čím je podpořit?

Věnujete precizní péči svému obličeji a bojujete se stárnutím, ale ruce opomínáte? Pak je nejvyšší čas to změnit. Právě ruce totiž o věku často dokážou říct víc než obličej, jelikož jsou vystaveny více vlivům. Jak o ně tedy správně pečovat a jaké produkty si pořídit? Zajímavé krémy najdete také v galerii v úvodu článku.

Jak používat krém na ruce?

Na používání krému na ruce není samozřejmě nic náročného, těžší je ale si na péči zvyknout a několikrát denně si vzpomenout. Abyste si situaci ulehčila, pořiďte si krémů hned několik. Můžete tak mít jeden na nočním stolku, druhý v kabelce, třetí v práci a čtvrtý třeba u televize. Krémy s retinolem však používejte pouze na noc, jelikož se nesnesou s denním světlem. Krém používejte i pod rukavice, abyste rukám zajistila dostatečnou ochranu před mrazem.

Proč je péče o ruce v zimě důležitá? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 4

Nespoléhejte jen na krém

Pokud jste se naučila používat krém na ruce, jste na cestě k tomu, aby vaše ruce dlouho vypadaly mladistvě a byly jemné a hebké. K samotnému krému je ale potřeba dopřát si čas od času i další péči. Nezapomínejte proto jednou týdně ruce ošetřit peelingem určeným přímo pro ně a občas je hýčkejte také maskami, které dnes již seženete v každé drogerii, lékárně či parfumerii.

Pokračování 3 / 4

Noste rukavice

Mráz, který nás již brzy čeká, je nepřítelem pro pleť i pokožku celého těla, proto i po použití krému na ruce noste ven rukavice. Ale pozor, nezapomínejte na ně ani doma! Samozřejmě v gumové variantě. A to jak při úklidu, kdy zabráníte kontaktu kůže s čisticími a dezinfekčními prostředky, tak i při mytí nádobí, jelikož jar může vaše ruce vysušovat.

Pokračování 4 / 4

Speciální péče

Pokud vás trápí nerovnoměrná barva na rukou a pigmentové skvrny, běžný krém na ruce vás pravděpodobně neuspokojí. V takovém případě je potřeba poohlédnout se po přípravku obsahujícím retinol, který zesvětluje barevné nedokonalosti a zabraňuje vzniku pigmentových skvrn. Používejte ho ale pouze na noc, ráno rukám dopřejte péči v podobě krému s SPF, abyste je ochránila před slunečním zářením.

Doporučujeme

Články odjinud