Křest 3CD Karel Gott 70 Hitů

3. 6. 2009
Křest 3CD Karel Gott 70 Hitů
Křest exkluzivních 3CD největších hitů Karla Gotta, Když jsem já byl tenkrát kluk, proběhl za velké účasti médií a Gottových přátel,v automobilovém salónu SIMIX US motors, v Revoluční ulici na Praze 1. Tato CD obsahují všechny nejoblíbenější hity Karla Gotta , které nazpíval od roku 1964 až do současnosti.

Klepněte pro větší obrázek Pamětníci jistě ví, že zde byla dříve místo autosalonu známá kavárna Vltava. A právě tady Karel Gott zavzpomínal na svoje pěvecké začátky: „ Byl podzim 1957 a já končil druhý rok učení v ČKD Stalingrad. Dlouho jsem se rozhodoval, zda se mám přihlásit do soutěže Hledáme nové talenty. Ale nakonec jsem šel,“ popisuje své začátky Gott a pokračuje: „ Sice jsem vůbec nevyhrál, ale Karel Krautgatner mi po skončení řekl, že se mu moje vystoupení líbilo a že mne zve na příští středu, abych si s jeho orchestrem zazpíval ve Vltavě.


A tak jsem tady začal pravidelně vystupovat každou středu. V oněch dnech se mi zdálo, že mi patří celý svět. Později mi nabídli smlouvu pro každodenní vystupování v programu „Vltava včera a dnes“. A tak nastaly kruté měsíce, kdy jsem dlouho do noci vystupoval v kavárně anebo se vracel ze zájezdu. Spal jsem jen několik málo hodin a brzy ráno vstával do práce. Nepřestal mě však přitahovat potlesk publika....“, vyprávěl z nostalgií v hlase mnohonásobný Zlatý slavík.


text: Alena Hájková
foto: dama.cz

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Hvězdy vám nabízejí romantiku jako ve filmu od Rosamundy Pilcher, přičemž nejžhavější chvilky zažijete kvečeru. Mnozí z vás se mohou seznámit s hodně čilým a přitažlivým protějškem,…

Nejčtenější články

Články odjinud