Krevní skupina AB

18. 3. 2002
Krevní skupina AB
Vážení přátelé, dnes si poodhalíme také roušku tajemství kolem krevní skupiny AB. Krevní skupina AB je stará méně než tisíc let, je vzácná ( 2 až 5 procent populace ) a biologicky komplexní.

Krevní skupina AB

Vážení přátelé, dnes si poodhalíme také roušku tajemství kolem krevní skupiny AB.

Krevní skupina AB je stará méně než tisíc let, je vzácná ( 2 až 5 procent populace ) a biologicky komplexní. Dva antigeny činí tuto skupinu něčím podobnou skupině A, něčím krevní skupině B, něčím připomíná spojení obou.

Jde vlastně o moderní spojení skupiny A a B. Vyznačuje se proměnlivou odpovědí na změny prostředí a stravovací podmínky, má citlivý trávicí trakt, ne příliš dobrý imunitní systém, na stres odpovídá nejlépe duchovně, s tělesným elánem a tvořivou energií, skrývá evoluční tajemství.

V podstatě lze říci, že většina potravin, které jsou nevhodné buď pro skupinu A nebo pro skupinu B, jsou také nevhodné pro skupinu AB. Existují však výjimky, např. rajčata. Ani krevní skupina A, ani krevní skupina B nesnášejí lektiny v nich obsažené, zatímco krevní skupina AB je může jíst bez jakýchkoliv rozpoznatelných účinků.

Krevní skupina AB bývá často silnější a aktivnější než krevní skupina A. Tato příměs vitality může být způsobena tím, že jejich genetická paměň stále obsahuje zbytky po dávných předcích s krevní skupinou B žijících ve stepích.

Když se jedná o váhový přírůstek, projevuje se u krevní skupiny AB smíšená dědičnost genů krevních skupin A i B. Někdy to představuje zvláštní problém. Například máte nízký obsah žaludeční kyseliny jako krevní skupina A společně se zděděnou adaptací na maso po krevní skupině B. Ačkoliv jste tedy geneticky naprogramováni na konzumaci masa, chybí Vám dostatek žaludeční kyseliny k dokonalému strávení, proto maso, které sníte, má sklon ukládat se ve formě tuku. Chcete-li zhubnout, měli byste omezit konzumaci masa a jíst jen malé množství, které můžete doplnit zeleninou nebo tofu.

Vaše příbuznost ke krevní skupině B způsobuje stejné reakce inzulinu, když jíte fazol obecný, fazol měsíční, kukuřici, pohanku nebo sezamová semínka, ačkoliv díky příbuznosti s krevní skupinou A můžete bez potíží jíst čočku a arašídy. Potlačená produkce inzulinu způsobuje hypoglykémii, tj. pokles hladiny cukru v krvi a vede k menší účinnosti metabolismu živin.

U krevní skupiny AB se nevyskytuje závažná reakce na lepek, která je typická pro krevní skupinu O a B. Ale opět zde platí: chcete-li zhubnout, měli byste se pšenici vyhnout, protože po ní dochází ke kyselejší reakci ve Vaší svalové tkáni. Krevní skupina AB využívá kalorie účinněji, je-li ve tkáních mírně alkalická reakce. 

POTRAVINY PODPORUJÍCÍ VÁHOVÝ PŘÍRUSTEK

 • Červené maso - je špatně stravitelné, skladuje se ve formě tuku, zaplavuje trávicí trakt toxickými látkami
 • Fazol obecný - snižuje účinnost inzulinu, je příčinou hypoglykémie, zpomaluje metabolický obrat
 • Fazol měsíční - snižuje účinnost inzulinu, je příčinou hypoglykémie, zpomaluje metabolický obrat
 • Semínka - způsobují hypoglykémii
 • Kukuřice - snižuje účinnost inzulinu
 • Pohanka - způsobuje hypoglykémii
 • Pšenice - snižuje účinnost metabolického využití kalorií, snižuje účinnost inzulinu

POTRAVINY PODPORUJÍCÍ VÁHOVÝ ŤBYTEK

 • Tofu - zvyšuje účinnost metabolismu
 • Mořské produkty - zvyšují účinnost metabolismu
 • Mléčné produkty - zlepšují tvorbu inzulinu
 • Zelená zelenina - zlepšuje účinnost inzulinu
 • Mořské řasy - zvyšují tvorbu inzulinu
 • Ananas - podporuje trávení, stimuluje hybnost střev

Příště pokračování skupiny AB.

autor: Iva Hédlová
Poradna zdravé výživy

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Na pracovním poli jste doslova nepřemožitelní. Patříte-li do řad vedoucích pracovníků ve vyšším managementu, tak sklidíte fenomenální úspěchy. Také se bude dařit jedincům pracujícím v…

Nejčtenější články

Doporučujeme