Krevní skupina O

18 komentářů

brumka
5. března 2007 • 22:15

tak teďjsem zmatena co je dobrý a co nééé:541::816:

ABO Clinic - Petr Da
7. září 2006 • 10:13

Vážená paní Hédlová,i přes opakované upozornění ignorujete skutečnost, že jste opsala text z knihy Dr.D'Adamo a Catherine Whitney se všemi tiskovými chybami, které vydalo nakladatelství PRAGMA, BEZ odkazu na autora knihy a vydavatele, kdy tento článek dle sdělení Autor: Iva Hédlová vydáváte za svůj, jednáte v rozporu se zákonem 121/2000 Sb.
Dalším faktem je, že NEJSTE osobou, která úspěšně absolvovala certifikaci v oboru výživy dle krevních typů (BTD), což je vyžadováno autorem této výživy s platností pro celý svět, tedy i ČR, kde tuto činnost má za úkol vést výhradní zástupce - ABO Clinic - http://4yourtype.eu - tím pádem nemáte oprávnění poskytovat poradenství v této oblasti. Poskytujete tedy poradenství bez licence vyžadované Dr.D'Adamo a současně šíříte lži - resp. tiskové chyby jako správné výživové opatření.Jako certifikovaný profesionál, byste věděla, že žádná potravina není ZAKÁZÁNA, ale pouze určena jako NEVHODNÁ - VYVARUJTE se a současně byste věděla, že Vámi udávané potraviny jako neutrální jsou pro typ O NEVHODNÉ (např.: Vaše citace:
Neutrální:
Mandle, mandlové máslo, jedlé kaštany, lískové ořechy, pekanové ořechy, hikorové ořechy, sezamové máslo, slunečnicové máslo, slunečnicová semínka, sezamová semínka, piniové oříšky)KDE SLUNEČNICE semeno a máslo patří do kategorie NEVHODNÉ pro tento krevní typ, neboť slunečnice obsahuje bílkovinu, která není příznivá vůči antigenům daného krevního typu.Žádám Vás naposledy, abyste odstranila NEPRAVDIVÉ informace, které mají za následek matení veřejnosti a klienty krevního typu O, kteří mají seriozní zájem o péči o své zdraví, tak vystavuje poškozování zdraví svou neznalostí principů BTD.Opsat knihu umí každý, zrovna jako vydávat části za své.Vám, kteří chcete pochopit výživu krevních typů tak, jak je aplikována správně a v souladu s ideou autora doporučuji navštívit oficiální stránky buď www.dadamo.com v angličtině, nebo www.dadamo.cz v jazyce českém.Současně požádáme ŽÚ, aby přezkoumal Vaše oprávnění k podnikání v oblasti výživového poradenství v BTD.ABO Clinic - Petr Damian Kajaba, PhD
Exklusivní representant NAP, Inc. - Dr.D'Adamo v ČR a SR

Iva Hédlová
27. února 2002 • 0:02

Ahoj Káčo, tohle je už druhé nebo dokonce třetí pokračování stravování podle kr.sk. O. Mléčné výrobky jsou už za námi nebo teprve budou. Jestli to chceš mít ucelené a rychlé, napiš mi na email: studioHedis.help24.cz, pošlu Ti to.

Iva Hédlová
26. února 2002 • 23:56

Ahoj Míšo, samozřejmě vím, z čeho vycházela Lenka Kořínková, ale že něco ukradla je moc přehnané. Vycházela z literatury kterou popisuješ, ale jelikož to byla myšlenka už vynalezená, dala jí svůj kabát, svoji filosofii a přizpůsobila ji potřebám českých žen a dívek. A to není málo. Tady v Brně je restaurace a dokonce cukrárna Lnky Kořínkové, já tuto stravu moc nevyznávám, tak tam nechodím, ale říká se, že mají obě tato zařízení velký úspěch. Nechci se Tě opravdu nějak dotknout, ale dneska jsem četla shodou okolností a jednom serveru krásný citát: " Kritizovat znamená obviňovat autora, že to nedělá tak, jak bych to dělal já, kdybych to uměl ". Něco na tom je. Za tím vším, co udělala Lenka Kořínková ( ač ji v žádném případě neprožívám ) je nesmírná spousta práce. Zřejmě si to nedokážeš představit. Ale je to opravdu tak.

Lucka
26. února 2002 • 16:21

Já jsem O+ a maso výsostně nesnášim, musela bych taky umřít hlady....

Míša
25. února 2002 • 17:38

Dost mě zaráží, že autorství tzv. dělené stravy připisujete po rozsáhlém bádání a pátrání v zahraniční literatuře právě Lence Kořínkové. To není její nápad dělit stravu proto, že naše tělo je složitá továrna a se surovinami, které se jí v jedné dávce dodají, nakládá různě. To vůbec neobjevila Lenka Kořínková. Ta to ťukradlaŤ a zpopularizovala tím, že začala potraviny pojmenovávat jako ťkytičkovéŤ a ťzvířátkovéŤ. Už kdysi dávno se mi do rukou dostala kniha o dělené stravě. Našla jsem ji v knihovně své babičky a jejím autorem byl, tuším, nějaký doktor Hay? Když se objevily ťobjevyŤ stran dělené stravy Lenky Kořínkové, byla jsem v šoku. Ona to prostě opsala! A já se divím, že to nevíte!

Káča
25. února 2002 • 9:49

Dobrý den p.Hédlová-jsem také kr.skupina 0,mám hrozně ráda mléčné výrobky/nikde jsem tu nenašla Vaše vyjádření ohledně mléka,výrobků z něho/,sýry apd.Jak bych se tedy měla stravovat??Jíst celý den hlavně maso?Potřebovala bych trochu snížit váhu,mám tedy šanci-pokud budu jíst jen maso a zeleninu??To mi nepříjde moc zdravé((Ráda bych si přečetla Váš názor.S pozdravem K.

Iva Hédlová
24. února 2002 • 20:54

Ahoj Andy, Vy jste si špatně a nepozorně přečetl mohji odpověď. Já jsem psala, že stravování podle krevní skupin je součástí velkého elaborátu o zdravém životním stylu, který je souhrnem mnoha autorů. Ten celý obsáhlý elaborát. Ne stravování podle krevních skupin. A napsala jsem Vám, že stravování podle krevních skupin je pouze jeho malá část. Potom se tam řeší např. oddělená strava ( samozřejmě na základě literatury Lenky Kořínkové ), vysoký cholesterol, vasoký krevní tlak, různé druhy alergií atd., atd..... To je všechno co jsem k tomu ještě chtěla podotknout. Nemíním už polemizovat o kvalitě svojí práce. Zabývám se odvětvím zdravého životního stylu již mnoho let na profesionální úrovni a studium všech novinek, které se týkají stravování nebo nových alternativních metod považuji za svoji povinnost a součást neustálého vzdělávání v mém oboru. Před pár lety nebyla nikde ani zmínka o krevních skupinách, preferovaly se jiné metody. Vývoj jde dopředu a je třeba být obeznámen s novinkami. To je už opravdu vše. Nemám čas na polemiky tohoto rázu. Zdravímm a přeji krásné dny plné pohody a optimismu.

Marie
24. února 2002 • 16:11

Něco na tom je, jen tak dál...

Andy
23. února 2002 • 11:42

Tento elaborát vznikl na základě literatury mnoha autorů a celkovém zpracování. - tato věta je krajně nadsazená. Asi bych to nenazvala ani elaborát, při srovnání (schválně jsem si došla pro originál) Vašeho textu a textu knihy se jedná o naprosto přesnou kopii

Iva Hédlová
23. února 2002 • 11:37

Ahoj Andy, aby to byly všechno moje vlastní originální rady, musela bych trávit posledních třicet let v laboratořích s obrovským týmem spolupracovníků, testovat tisíce lidí a dělat výsledné souhrny. To už za nás udělali jiní. Také nikdo nepochybuje o teorii relativity, která je už jednou dokázaná a není potřeba ji znovu objevovat. Nemíním ani znovu objevovatk čemu je dobrý vitamín C nebo zkoumat to, že existují krevní skupiny. Dr. Jánský to udělal přede mnou. To stejné platí v tecnice apod. Rady předáváme druhým na základě našeho studia knih, na jejich souhrnu a na základě různých přednášek, seminářů apod. Tyto věci o stravování podle krevních skupin jsou součástí obsáhlé studie zdravého životního stylu a stravování podle krevních skupin ja malá částečka celého elaborátu. Tento elaborát vznikl na základě literatury mnoha autorů a celkovém zpracování. Na objevech Dr.D´Adama není třeba nic měnit. Pokud chceš získat celou studii o zdravém životním stylu je to možné.

Andy
23. února 2002 • 11:28

Nezdá se mi, že by to byly Vaše rady. Tento článek (i předchozí část) je kompletně přesným, otrockým překladem anglického originálu knihy o způsobu stravování podle krevní skupin, která ve Velké Británii vyšla pod názvem The Right Type Diet. Bohužel nevím, zda tato kniha náhodou nevyšla i v češtině.

Iva Hédlová
23. února 2002 • 11:26

Ahoj Kety, pročítala jsem si reakce a Tvůj příspěvek mě zaujal. Nejde ani o to, že člověk po pšenici přibírá, což je také pravda, ale o to, že lepek špatně tráví. To přináší spoustu zdravotních problémů. Jinak vidíte sami, že tento typ stravování není dogma - maso ano, to ostatní ne, ale že tento typ je vyvážený. I masožravec může vybrané přílohy apod. Je tomu i naaopak, člověk s krevní skupinou A, která by měla být co nejvíc přílohová může klidně vybrané druhy masa a také je jí. Např. velice špatně tráví mléčné výrobky, stejně jako skupina O. Z toho vznikají trávicí problémy, nadýmání, špatné vyprazdňování, ukládádní toxických látek ve střevech. To ale neznamená, že obě tyto skupiny by si nemohly dát jogurt. Ale nesmí to přehánět a živit se jogurty celý týden 3 x denně. O tom to je. Byla bych ráda, aby se to pochopilo v širších souvislostech. To platí i pro Míšu, aň klidně jí to, co jí sedí, ale jde o to, aby se více soustředila na to, co jí prospívá a trochu omezila to, co jí nepsrospívá. Nevím jakým způsobem se stravuje, ale jestli se cítí báječně, je štíhlá a zdravá, pak nic nebrání tomu, aby ve svých zaběhlých kolejích pokračovala. Já sama mám např. skupinu O a miluji jogurty. Ale také vím, že když mám jogurt už pátý den po sobě, že mi to nedělá dobře, mé zažívání se bouří. Tak zase pár dní vynechám a pkračuji dál. Nejsem dogmatička. Mimoto u každého druhu potravin je v úvodu napsáno, kolik čeho je možno denně nebo týdně zkonzumovat.

Míša
22. února 2002 • 18:37

Kdybych měla dbát Vašich rad, asi bych zešílela. Všechno, co mi chutná, mi zakazujete a tvrdíte, jak mi to škodí. A přitom právě díky Vámi zakázaným potravinám se cítím přímo báječně. Všechno mi funguje, jak má. Kdybych jedla, co mi doporučujete, dokázala bych toho pozřít tak málo, že bych asi umřela hlady.

Bobo
22. února 2002 • 12:42

Omlouvám se, už jsem to našel.

Bobo
22. února 2002 • 12:38

Mohu se zeptat, proč je vypuštěno srovnávání různých druhů masa? Řekl bych, že je podstatnější složka stravy než ořechy a semínka.

KETY
22. února 2002 • 12:25

váhové přírustky z cereálií nemám.pečivo jím denně a to všechno a nejvíc si pochutnám na těstovinách, taky na všech.je pravda, že kdybych měla jíst maso, tak by u mě váhový úbytek byl- červené maso bych totiž do pusy nestrčila.je supr jestli je někdo O a maso mu chutná.Jsem O+

Hanka z Uh.Brodu
22. února 2002 • 1:34

Vy jste primo" Vedma".Jakoby jste me precetla.Doporucuji vsem Vase rady!!!

Doporučujeme

Články odjinud