Křišťálové srdce Poděbrady 2006

7. 6. 2006
Dnes 7. června 2006 začíná v Poděbradech 7. ročník Mezinárodního filmového a televizního festivalu dokumentárních a publicistických pořadů se zdravotnickou tématikou Křišťálové srdce Poděbrady 2006.

Letošní ročník je zaměřen na diabetes mellitus, zdravý životní styl a zdravou výživu. Do těchto tří kategorií je přihlášeno celkem 47 snímků z osmi zemí. Zastoupeni jsou tvůrci z Japonska, Francie, Belgie, Polska, ale také například z Kuby. Přihlášené snímky bude hodnotit mezinárodní odborná porota v čele s filmovou dokumentaristkou Olgou Sommerovou.

Festival Křišťálové srdce si dává za cíl oslovit i laickou veřejnost a seznámit ji s trendy a novinkami ve zdravotnictví. V průběhu festivalu se bude konat řada seminářů nejen pro odborníky. Každý návštěvník festivalu bude mít možnost získat zajímavé informace a také vidět filmy, které se snaží přiblížit nejrůznější zdravotnická témata. To vše proběhne v příjemném prostředí lázeňského města Poděbrady.

Letos se také poprvé uskuteční soutěž mistrů kuchařů o Zlatou šalvěj. Jejím tématem je zdravá výživa. Tým tvoří vždy dva kuchaři a jeden cukrář a postupně se utkají ve dvou kategoriích. Prvním úkolem bude příprava banketu pro 35 osob s menu o třech chodech a se zaměřením na zdravou výživu. Druhou kategorií je příprava rautu pro 60 osob, který bude obsahovat výrobky studené kuchyně, dva teplé pokrmy a také cukrářské dia výrobky. Soutěžící, kteří se umístí na prvních třech místech, budou na slavnostním zakončení festivalu oceněni symbolem zlatého, stříbrného a zeleného šalvějového lístku. Zlatá šalvěj by se u nás v budoucnu měla stát označením kvalitního kuchaře a měla by být také pro nás zárukou dobrého a zdravého jídla.

Program festivalu – středa 7. června 2006

09,00 – 11,00 Veřejná projekce soutěžních snímků s ukázkami přípravy zdravé výživy (Čínská kuchyně) – Kolonáda (místo konání akce) 10,00 – 16,00 XII. konference „Projektů podpory zdraví 2005“ – kulturní sál Kolonády 14,00 – 17,00 Symposium – Centrum výzkumu chorob srdce a cév – kardiovaskulární onemocnění - diabetes mellitus – výletní parník 14,00 – 16,00 Veřejná projekce soutěžních snímků , ukázky přípravy zdravé výživy - - Kolonáda 20,30 – 21,30 Slavnostní zahájení festivalu, (zábavný program) Milan Drobný, světelná show, ohňostroj - park lázeňské kolonády 21,30 Soutěž Zlatá šalvěj - „Studená kuchyně“, soutěž družstev kuchařů - Kolonáda 22,30 – 23,00 Komorní koncert, Dominique Devaux Blazkova – zpěv, Brona Kleblenová - - harfa - Havířský kostelíček

Informace o festivalu naleznete také na www.kristalovesrce.cz. Pokud kliknete na loga doprovodných akcí, zobrazí se podrobné info.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Venuše je v krásném spojení s Neptunem, proto jste přátelští a otevření novým možnostem. Najednou se umíte partnerovi bez řečí přizpůsobit a on zase vám. Není to samo sebou, hvězdy vám…

Nejčtenější články

Doporučujeme